• Apap Przeziębienie Fast tabl.musujące x 10szt

Apap Przeziębienie Fast tabl.musujące x 10szt

  • Działanie: APAP Przeziębienie FAST zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
  • Wskazania: APAP Przeziębienie FAST wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów wystę
11,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
In stock
Dodaj do ulubionych
Działanie: APAP Przeziębienie FAST zawiera paracetamol i witaminę C. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Wskazania: APAP Przeziębienie FAST wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe.
Przeciwwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie na którąkolwiek substancję czynną, lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku; jeśli występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wirusowe zapalenie wątroby, kamica moczowa, choroba alkoholowa, fenyloketonuria (ze względu na obecność aspartamu); podczas leczenia zydowudyną lub inhibitorami MAO (stosowane w leczeniu niedociśnienia tętniczego oraz w depresji) i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków; u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią; u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, APAP Przeziębienie FAST może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Należą do nich: fałszywe wyniki niektórych badań laboratoryjnych, wykonywanych metodami oksydoredukcyjnymi (oznaczanie glukozy, kreatyniny); zaburzenia krwi i układu chłonnego: trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia obniżenie liczby leukocytów we krwi), agranulocytoza (brak granulocytów we krwi), granulocytopenia (zmniejszenie liczby granulocytów we krwi), neutropenia (zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych), niedokrwistość hemolityczna szybki rozkład krwinek czerwonych); zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty; zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek, kamica moczowa; zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: uszkodzenie wątroby; zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne, jak obrzęk Quinckego, duszność, skurcz oskrzeli, zlewne poty, nudności, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często: rumieniowe, pokrzywkowe reakcje skórne i zaczerwienienie skóry. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie: Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w 1/2 szklanki wody. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku APAP Przeziębienie FAST: W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku należy przerwać podawanie leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub z najbliższym szpitalnym oddziałem ratunkowym. Należy zabrać ze sobą ulotkę wraz z opakowaniem leku. Postępowanie po przedawkowaniu: jeśli pacjent jest przytomny a od przedawkowania nie upłynęła więcej niż godzina należy sprowokować wymioty, warto podać doustnie 60-100 g węgla aktywowanego, najlepiej rozmieszanego z wodą. Antidotum (odtrutka): do 24 godzin po przedawkowaniu N-acetylocysteina, metionina. Przedawkowany paracetamol może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby szczególnie u osób, które wcześniej się głodziły lub u osób nadużywających alkoholu. Mogą wystąpić: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką. Pominięcie zastosowania dawki leku APAP Przeziębienie FAST: APAP Przeziębienie Fast stosuje się w doraźnym leczeniu objawów przeziębienia i grypy. W przypadku pominięcia dawki leku i utrzymywania się dolegliwości należy przyjąć następną dawkę leku. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przerwanie stosowania leku APAP Przeziębienie FAST: W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Interakcja: Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi: paracetamol (substancja czynna znajdująca się w wielu preparatach stosowanych w przeziębieniu i grypie) i witaminę C; lekami przyspieszającymi (np. metoklopramid) lub opóźniającymi opróżnianie (propantelina) opróżnianie żołądka; inhibitorami MAO (leki stosowane m.in. w depresji). Należy zasięgnąć opinii lekarza przed równoczesnym zastosowaniem z: lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna, kumaryna); zydowudyną (lek stosowany w zakażeniu wirusem HIV); ryfampicyną, hydrazyd kwasu izonikotynowego (leki stosowane w leczeniu gruźlicy); lekami przeciwpadaczkowymi, np. fenytoina, karbamazepina; lekami uspokajającymi i nasennymi, np. fenobarbital; lekami zawierającymi glin (stosowany w łagodzeniu zgagi), żelazo (stosowany w zapobieganiu i leczeniu niedokrwistości); chloramfenikolem (antybiotyk); chlorzoksazonem (lek o działaniu zwiotczającym mięśnie szkieletowe). Stosowanie leku może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych (np. oznaczanie glukozy, kreatyniny). W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.
Substancja czynna: Paracetamolum, Acidum ascorbicum
Podmiot odpowiedzialny: US Pharmacia Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Apap Junior sasz. 250mg x 10sztApap Junior sasz. 250mg x 10szt
14,90 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991004927
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 tabl. (5 blist.po 2 szt.)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.mus.
Dawka:
0
,
5g+0
,
3g
BLOZ:
3000925

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel