• Metafen x 10 tabl.powl.

Metafen x 10 tabl.powl.

  • Działanie: Metafen zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen, który należy do grupy leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz dodatkowo przeciwzapalne oraz p
5,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
In stock
Dodaj do ulubionych
Działanie: Metafen zawiera dwie substancje czynne: ibuprofen, który należy do grupy leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz dodatkowo przeciwzapalne oraz paracetamol o ośrodkowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.
Wskazania: Lek przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Lek Metafen, o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym wskazany jest do stosowania w: bólach głowy wywołanych zapaleniem zatok przynosowych, bólach zębów, bolach pourazowych, bolesnym miesiączkowaniu, bólach po zabiegach chirurgicznych.
Przeciwwskazania: Uczulenie (nadwrażliwość) na paracetamol, ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Uczulenie 9nadwrażliwość) na leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego (choroby skóry i błon śluzowych, charakteryzującej się występowaniem obrzęków), skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy (czynnej lub w wywiadzie); perforacji lub krwawień, również tych występujących po zastosowaniu leków z grupy NLPZ. Ciężkie nadciśnienie tętnicze. Ciężka choroba układu sercowo-naczyniowego, tachykardii (przyspieszonej akcji serca), dławicy piersiowej. Ciężka niewydolność serca. Ciąża i okres karmienia piersią. W czasie jednoczesnego przyjmowania leków przeciwzakrzepowych oraz w skazie krwotocznej (skłonności do krwawień w obrębie np. skóry i błon śluzowych, osa, układu pokarmowego). W przypadku zatrzymania moczu. w czasie jednoczesnego przyjmowania innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2. Pacjenci u których występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6 fosforanowej. Dzieci w wieku poniżej 12 lat. Choroba alkoholowa.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Metafen może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Działania niepożądane występujące niezbyt często (u mniej niż 1 a 100 osób): niestrawność, ból brzucha, nudności; bóle głowy; pokrzywka i świąd; wymioty, biegunka. Działania niepożądane występujące rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka; zawroty głowy, szumy uszne, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia; pokrzywka, rumień, zapalenie skóry. Działania niepożądane występujące bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10000 osób): zaburzenia wskaźników morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza); powiększenie wątroby, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania; rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływowa naskórka; wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, smołowate stolce, krwawe wymioty szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat; u osób nadwrażliwych mogą wystąpić ciężkie reakcje uczuleniowe, jak: obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia (zaburzenia rytmu serca), hipotensja (nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi), wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli; u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych, jak: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja. W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Przyjmowanie leków, zawierających w swoim składzie ibuprofen, może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawału serca) lub udaru. U niektórych osób w czasie stosowania leku Metafen mogą wystąpić inne działania niepożądane. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w tej ulotce, lek należy odstawić i powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Dawkowanie: Lek przeznaczony jest do stosowania doustnego. Zalecane jest następujące dawkowanie: Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę. Dzieci w wieku powyżej 12 lat: jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Jeśli dolegliwości utrzymują się po 3 dniach leczenia należy skontaktować się z lekarzem. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza. Przyjmowanie leku w najmniejszej dawce skutecznej przez najkrótszy okres konieczny do łagodzenia objawów, zmniejsza ryzyko działań niepożądanych.
Interakcja: -
Substancja czynna: Ibuprofenum 200mg + Paracetamolum 325mg.
Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991183431
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 tabl. (blister)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.
Dawka:
0
,
2g+0
,
325g

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel