• Panadol 500mg x 48 tabl.powl.

Panadol 500mg x 48 tabl.powl.

  • Działanie: Preparat Panadol zawiera w swoim składzie paracetamol - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka. Nie działa przeciwzapalnie.
  • Wskazania:
11,99 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
In stock
Dodaj do ulubionych
Działanie: Preparat Panadol zawiera w swoim składzie paracetamol - substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka. Nie działa przeciwzapalnie.
Wskazania: Paracetamol działa przeciwbólowo w: - bólach głowy, - gardła, - migrenach, - bólach zębów, - bólach kostnych, stawowych i mięśniowych - bólach menstruacyjnych. Ponadto może być stosowany w: - przeziębieniach - i stanach grypopodobnych Działa przeciwgorączkowo.
Przeciwwskazania: Nie należy stosować preparatu Panadol u osób z nadwrażliwością na paracetamol. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży
Działania niepożądane: Działania niepożądane paracetamolu są rzadkie. Mogą wystąpić reakcje: - skórne odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień - zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty, - sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza, - przy przedawkowaniu upośledzenie czynności wątroby oraz nerek.
Dawkowanie: Dorośli: W zależności od nasilenia dolegliwości - 1 do 2 tabletek preparatu Panadol co 4 godziny. Leku nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać dawki 8 tabletek w ciągu doby. Leku nie należy podawać dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem. Dzieci (6-12 lat): W zależności od nasilenia dolegliwości pół lub cała tabletka preparatu Panadol co 4 godziny. Nie wolno przekraczać dawki 4 tabletek w ciągu doby. Leku nie należy podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Bez wyraźnego zalecenia lekarza nie należy podawać dzieciom poniżej 6-go roku życia. Jeśli objawy choroby nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem
Interakcja: - paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny - łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek, - Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu, - rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne stosowane łącznie z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby, - paracetamol stosowany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę, - paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny.
Substancja czynna: Każda tabletka preparatu Panadol zawiera paracetamol - 500mg
Podmiot odpowiedzialny: -

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Panadol Extra x 24 tabl.powl.Panadol Extra x 24 tabl.powl.
12,95 zł
Panadol Extra x 12 tabl.powl.Panadol Extra x 12 tabl.powl.
6,40 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990009855
Parametry techniczne:
Opakowanie:
48 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0
,
5 g

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel