• Paracetamol 500mg x 10 czop.

Paracetamol 500mg x 10 czop.

  • Działanie: Działa przeciwólowo i przeciwgorączkowo.
  • Wskazania: Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, mięśniowe, stawowe i kostne, bolesne miesiączkowanie, po zabiegu chirurgiczny
4,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
In stock
Dodaj do ulubionych

Paracetamol Farmina, czopki 500mg

Produkt leczniczy

 

Paracetamol to najbardziej popularny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.
Ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa polecany jest przez Światową Organizację Zdrowia – WHO. Podanie doodbytnicze daje pewność dopasowania właściwej dawki leku, a w przypadku wymiotów jest to najlepsza droga podania. Paracetamol Farmina działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, nie drażni żołądka, w zalecanych dawkach jest lekiem bardzo bezpiecznym. Należy stosować przy wysokiej temperaturze, przeziębieniu oraz po szczepieniach.

Lek dostępny bez recepty.

 

Paracetamol Farmina 500 mg:

Paracetamolum

Czopki

10 czopków

 

Wskazania: ból i gorączka różnego pochodzenia, np. ząbkowanie, po szczepieniach. Leczenie objawowe stanów grypopodobnych i przeziębienia.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na substancję pomocniczą (tłuszcz stały). Ciężka niewydolność nerek i (lub) wątroby.

 

1 czopek zawiera substancję czynną: 500 mg paracetamolu, tłuszcz stały.

 

Dawkowanie: Lek Paracetamol Farmina, 500 mg, czopki jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Dorośli i dzieci o masie ciała powyżej 50 kg: 1 do 2 czopków co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 4 g na dobę, uwzględniając wszystkie leki zawierające paracetamol.

Lek należy stosować w przeliczeniu na masę ciała dziecka, przybliżony wiek dziecka został podany jako ogólna wskazówka. Jednorazowo zaleca się stosować 10 do 15 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka wynosi 60 mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. Od 33,3 kg do 50 kg (od około 10 do13 lat) – 1 czopek 3 do 4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.

Pozwolenie nr R/2657

 

Podmiot odpowiedzialny: Farmina sp. z o.o. ul. Lipska 44, 30-721 Kraków.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

 

 

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990265718
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 czop.
Lek na receptę:
nie
Postać:
czop.doodbyt.
Dawka:
0
,
5 g

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel