• Panadol Femina (Vegantalgin H) x 10 tabl.

Panadol Femina (Vegantalgin H) x 10 tabl.

  • Działanie: Lek Panadol Femina tabletki zawiera paracetamol (znany także jako acetaminofen) i butylobromek hioscyny. Paracetamol stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Butylobromek hioscyny znosi stany skurczowe w obr�
7,90 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
In stock
Dodaj do ulubionych
Działanie: Lek Panadol Femina tabletki zawiera paracetamol (znany także jako acetaminofen) i butylobromek hioscyny. Paracetamol stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Butylobromek hioscyny znosi stany skurczowe w obrębie przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.
Wskazania: Panadol Femina stosuje się w zapobieganiu i leczeniu dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową, wątrobową i zespołem drażliwego jelita.
Przeciwwskazania: Tabletki Panadol Femina są przeciwwskazane u osób z nadwrażliwością na atropinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazaniem do ich stosowania jest ciężka niewydolność wątroby (głównie u pacjentów z alkoholowym uszkodzeniem wątroby) lub nerek, choroba alkoholowa, niedokrwistość oraz wrodzony brak dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (fawizm), miastenia, oraz stany, w których wszelkie działanie antycholinergiczne mogłoby być szczególnie niebezpieczne (jaskra, przerost gruczołu krokowego powodujący zatrzymywanie moczu, przewężenia w przewodzie pokarmowym, tachykardia).
Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek Paracetamol Femina może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Jeśli lek stosuje się w zalecanych dawkach, mogą pojawić się: bardzo rzadko (rzadziej niż 1 na 10000 osób): tachykardia (szybkie bicie serca), niedociśnienie tętnicze (niskie ciśnienie krwi); methemoglobinemia (obecność utlenionej hemoglobiny we krwi), agranulocytoza (zmniejszenie liczby krwinek białych we krwi), trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi); nudności, wymioty; biegunka; zaburzenia czynności nerek; odczyny alergiczne: świąd, pokrzywka, rumień; obrzęk naczyniowo-ruchowy (ciężka reakcja alergiczna powodująca obrzęk twarzy lub gardła mogący utrudniać oddychanie i przełykanie); zaburzenia czynności wątroby. Ponadto mogą wystąpić: dezorientacja, zaburzenia pamięci, zawroty głowy; zaburzenia akomodacji oczu (ostrości widzenia); suchość w jamie ustnej. U pacjentów z owrzodzeniem jelit lek może obniżyć motorykę i powodować zaparcia. Jeśli u pacjenta wystąpią następujące objawy: świąd, wysypka, rumień, wymioty, podrażnienie żołądka, należy odstawić Paracetamol Femina i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi.
Dawkowanie: Lek do podawania doustnego. Zazwyczaj stosowana dawka leku to: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek, jeżeli jest to wskazane, maksymalnie 3 razy na dobę, co 8 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę. Maksymalna dawka paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0 g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6 g. paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u osób dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.
Interakcja: -
Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 500mg paracetamolu, 10mg hioscyny butylobromku.
Podmiot odpowiedzialny: GlaxoSmithKline Pharmaceuticals Spółka Akcyjna ul. Grunwaldzka 189 60-322

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990929610
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 szt. (blister)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0
,
5g+0
,
01g

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel