• Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy 10sasz.

Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy 10sasz.

  • Działanie: Lek zawiera trzy substancje czynne: - Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w walce z bólem, w tym bólem głowy i bóle gardła oraz obniża gorączkę, - Gwajafenezyna rozszerza flegmę ułatwi
11,80 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
In stock
Dodaj do ulubionych
Działanie: Lek zawiera trzy substancje czynne: - Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym. Jest skuteczny w walce z bólem, w tym bólem głowy i bóle gardła oraz obniża gorączkę, - Gwajafenezyna rozszerza flegmę ułatwiając odkrztuszanie w mokrym kaszlu, - Fenylefryny chlorowodorek zmniejsza obrzęk nosa i w ten sposób umożliwia jego udrażnianie. Lek należy przyjmować jedynie w razie, gdy u pacjenta występują wszystkie objawy ból i/lub gorączka, niedrożność nosa i mokry kaszel.
Wskazania: Vicks SymptoMed Complete ma na celu łagodzenie objawów przeziębienia i grypy.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników, - jeśli u pacjenta występuje choroba serca, - jeśli u pacjenta występuje wysokie ciśnienie krwi, - jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby lub ciężka choroba nerek, - jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość tarczycy, - jeśli pacjent jest cukrzykiem, - jeśli pacjent ma jaskrę z wąskim kątem przesączania, - jeśli pacjent cierpi na porfirię, która stanowi wrodzone zaburzenie charakteryzujące się nadmierną zawartością pigmentów w moczu, - jeśli pacjent stosuje trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, - jeśli pacjent stosuje leki beta-adrenolityczne, - jeśli pacjent stosuje inhibitory monoaminooksydazy - stosowane w leczeniu depresji lub choroby Parkinsona lub stosował je w ciągu ostatnich 14 dni, - jeśli pacjent stosuje leki obniżające ciśnienie krwi lub przeciw dławicy piersiowej, - nie podawać leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat, - nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol.
Działania niepożądane: Jak każdy lek Vicks SymptoMed Complete może powodować działania niepożądane. W przypadku stosowania paracetamolu bardzo rzadko mogą wystąpić objawy zaburzenia krwinek i zapalenie trzustki. Rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne ( takie jak wysypki skórne lub pokrzywka), ciężkie reakcje anafilaktyczne (anafilaksja), świszczący oddech lub problemy z oddychaniem. Informowano o rzadkich przypadkach występowania bólu głowy, zawrotów głowy pochodzenia ośrodkowego i zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak ból żołądka, nudności, wymioty i biegunka związanych ze stosowaniem gwajafenezyny. W rzadkich przypadkach fenylefryna może powodować przyspieszone bicie serca. W rzadkich przypadkach może także wystąpić wzrost ciśnienia krwi z towarzyszącym mu bólem głowy, zawrotami głowy i kołataniem serca. Fenylefryna może także powodować problemy ze snem, nerwowość, drżenia, pobudliwość, niepokój, dezorientację i lęk. Te działania uboczne występują rzadko. Częstymi działaniami fenylefryny są utrata apetytu, nudności i wymioty.
Dawkowanie: Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Lek ma postać proszku do rozpuszczania w wodzie do picia w postaci gorącego napoju. Wyspać jedną saszetkę proszku do kubka i zalać gorącą, ale nie wrzącą wodą ( ok. 250 ml). Pozostawić do ostygnięcia i uzyskania temperatury nadającej się do picia. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu doby. Nie zaleca się długotrwałego stosowania leku.
Interakcja: -
Substancja czynna: Paracetamolum + Guaifenesinum + Phenylephrini hydrochloridum
Podmiot odpowiedzialny: WICK Pharma Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH - Niemcy

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990799749
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 sasz.
Lek na receptę:
nie
Postać:
pr.do p.rozt.doust.
Dawka:
0
,
5g+0
,
2g+0
,
01g

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel