• Theraflu Zatoki x 14 sasz.

Theraflu Zatoki x 14 sasz.

  • Działanie: Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo; chlorowodorek fenylefryny zmniejszający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Theraflu Zatoki
18,50 zł
/ szt. brutto + koszty wysyłki
In stock
Dodaj do ulubionych
Działanie: Lek wieloskładnikowy. Zawiera jako substancje czynne: paracetamol działający przeciwbólowo i przeciwgorączkowo; chlorowodorek fenylefryny zmniejszający obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Theraflu Zatoki po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój. Udrażnia nos i zatoki. Zmniejsza bol głowy i zatok.
Wskazania: Theraflu Zatoki po rozpuszczeniu w wodzie tworzy gorący, aromatyczny napój. Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: bol głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bole mięśni i głowy).
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość (alergia) na którykolwiek ze składników leku, aktualne stosowanie (lub stosowanie w ciągu ostatnich dwóch tygodni) leków zawierających inhibitory MAO, dzieci poniżej 12 lat, stosowanie innych produktów leczniczych zawierających paracetamol ze względu na ryzyko przedawkowania, współistniejące schorzenia płuc (w tym astma), wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo - 6 -fosforanowej (G-6-P).
Działania niepożądane: Jak każdy lek Theraflu Zatoki może powodować działania niepożądane. Działania niepożądane związane ze stosowaniem leku obejmują: reakcje nadwrażliwości: pokrzywka, wysypki, napady astmy (zwłaszcza 5 - 10% populacji osób z nietolerancja kwasu acetylosalicylowego), układ pokarmowy: zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, uszkodzenie wątroby, suchość w jamie ustnej i gardle, ośrodkowy układ nerwowy: senność, bole i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość. Bezsenność i kłopoty ze snem występują rzadziej, dotyczą zwłaszcza dzieci, układ krążenia: tachykardia (przyspieszenie pracy serca), kołatanie serca, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym), odruchowa bradykardia (zwolnienie czynności serca), zmiany w obrazie krwi: trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), niedokrwistość hemolityczna a w pojedynczych przypadkach agranulocytoza (choroba charakteryzująca się znacznym zmniejszeniem liczby krwinek białych i całkowitym lub prawie całkowitym zanikiem granulocytów z krwi, zmianami wrzodziejącymi w gardle i błonach śluzowych innych narządów, gorączka i różnie wyrażonymi objawami ogólnymi), układ moczowy: bolesne oddawanie moczu lub zatrzymanie moczu, utrudnienie mikcji (zwłaszcza u mężczyzn), inne: rozszerzenie źrenic spowodowane jaskra, wpływ na funkcje wewnątrzwydzielnicze oraz inne regulujące metabolizm. W przypadku pojawienia się działań niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce należy zaprzestać stosowania leku Theraflu Zatoki i poinformować lekarza.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci poniżej 12 lat: zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjmować zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę te można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjmować zawartość 3 saszetek. Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.
Interakcja: -
Substancja czynna: Paracetamolum + Phenylephrini hydrochloridum.
Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH - Niemcy

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990970261
Parametry techniczne:
Opakowanie:
14 sasz.
Lek na receptę:
nie
Postać:
pr.do p.rozt.doust.
Dawka:
0
,
65g+0
,
01g

Prezentowane na stronach serwisu opakowania produktów mają wyłącznie charakter informacyjny i rzeczywiste opakowania mogą różnić się od prezentowanych. Apteka dokłada wszelkich starań, aby opisy i wygląd umieszczonych na stronach serwisu Produktów i ich opakowań były zgodne z rzeczywistością. W żadnym jednak wypadku Apteka nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub mylące podanie parametrów i właściwości Produktów lub też zmianę charakterystyki Produktu lub jego opakowania przez producenta.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel