• Buscopan czopki 0,01 g x 10szt

Buscopan czopki 0,01 g x 10szt

  • Działanie: Hioscyny butylobromek, substancja czynna leku Buscopan, jest środkiem rozkurczowym. Środki rozkurczowe zmniejszają skurcze mięśni gładkich narządów wewnętrznych jamy brzusznej – w obrębie przewodu pokarmowego, dróg
17,30 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Hioscyny butylobromek, substancja czynna leku Buscopan, jest środkiem rozkurczowym. Środki rozkurczowe zmniejszają skurcze mięśni gładkich narządów wewnętrznych jamy brzusznej – w obrębie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, układu moczowego oraz dróg rodnych kobiet, co łagodzi ból.
Wskazania: Stosuje się je w łagodzeniu bólów kolkowych, tj. bólów w obrębie jamy brzusznej wywodzących się ze wspomnianych narządów wewnętrznych, których intensywność nasila się i (lub) słabnie i trudno określić ich dokładną lokalizację. Buscopan można stosować w stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego (w zaburzeniach czynnościowych w obrębie przewodu pokarmowego, bolesnych skurczach żołądka, kolce jelitowej, zespole jelita drażliwego), w stanach skurczowych i dyskinezji dróg żółciowych (w zaburzeniach czynnościowych w obrębie dróg żółciowych, ostrym bólu w drogach żółciowych, kolce żółciowej), w stanach skurczowych w obrębie układu moczowo-płciowego (w bolesnym miesiączkowaniu, kolce nerkowej, stanach skurczowych związanych z kamicą moczowodową).
Przeciwwskazania: Jeżeli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na hioscyny butylobromek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis) – chorobą charakteryzującą się znacznym osłabieniem mięśni a nawet niemożliwością poruszania się); u pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon – znaczne poszerzenie jelita grubego).
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Buscopan może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Wiele z wymienionych poniżej działań niepożądanych wynika z działania antycholinergicznego leku. Takie działania niepożądane są zwykle łagodne i przemijające. Częstość występowania działań niepożądanych określono następująco: bardzo często (występują częściej niż u 1 na 10 pacjentów); często (występują rzadziej niż u 1 na 10 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 100 pacjentów); niezbyt często (występują rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 1000 pacjentów); rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów, ale częściej niż u 1 na 10 000 pacjentów); bardzo rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów). Zaburzenia serca: Niezbyt często: szybkie bicie serca. Zaburzenia żołądka i jelit: Niezbyt często: suchość w jamie ustnej. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: Rzadko: zatrzymanie moczu. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Niezbyt często: zmniejszenie wydzielania potu. Zaburzenia układu immunologicznego: Niezbyt często: reakcje skórne (pokrzywka, świąd). Częstość nieznana: wstrząs anafilaktyczny (nagła i ciężka reakcja alergiczna charakteryzująca się trudnościami w oddychaniu, zapaścią krążeniową i nagłym obrzękiem), reakcje anafilaktyczne z epizodami zaburzeń oddychania, reakcje skórne (wysypka, zaczerwienienie) i inne reakcje nadwrażliwości. Zgłaszanie działań niepożądanych: Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Al. Jerozolimskie 181C w Warszawie (02-222), Tel. (22) 49 21 301, Faks (22) 49 21 309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.
Dawkowanie: Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Zalecana dawka to: o ile lekarz nie zaleci inaczej: dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 3 do 5 razy na dobę po 1 do 2 czopków; dzieci 6-12 lat: 3 razy na dobę po 1 czopku. Stosowanie u dzieci i młodzieży: U dzieci lek jest stosowany przez opiekuna. Nie należy stosować leku Buscopan u dzieci do 6 lat. Czopki należy rozpakować i stosować do odbytu węższym końcem. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Buscopan: W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Buscopan należy niezwłocznie zwrócić się o poradę do lekarza. Mogą wystąpić następujące objawy: suchość w jamie ustnej, zaczerwienienie skóry, trudności z oddawaniem moczu, przyspieszenie bicia serca i zaburzenia widzenia. Pominięcie zastosowania leku Buscopan: W przypadku pominięcia dawki leku należy ją przyjąć, gdy tylko pacjent sobie o tym przypomni, nie należy jednak stosować podwójnej dawki w celu uzupełnienia dawki pominiętej. Następną dawkę należy przyjąć o zwykłej porze. Przerwanie stosowania leku Buscopan: Buscopan należy stosować tylko w razie potrzeby i należy przerwać jego stosowanie po ustąpieniu objawów.
Interakcja: Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, w tym dostępnych bez recepty, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Buscopan należy poradzić się lekarza w przypadku stosowania następujących leków: trój- i czteropierścieniowe leki przeciwdepresyjne (stosowane w leczeniu depresji); leki przeciwhistaminowe (stosowane w leczeniu niektórych chorób alergicznych); leki przeciwpsychotyczne (zmniejszające objawy psychotyczne chorób umysłowych); leki beta-sympatykomimetyczne (stosowane w leczeniu niewydolności serca i (lub) astmy); chinidyna (stosowana w leczeniu zaburzeń rytmu serca); amantadyna (stosowana w leczeniu choroby Parkinsona); dizopiramid (stosowany w leczeniu nieregularnego bicia serca); inne leki cholinolityczne, takie jak ipratropium lub tiotropium (stosowane w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc) lub związki podobne do atropiny; ponieważ Buscopan może nasilać działania tych leków. Należy również poinformować lekarza o stosowaniu metoklopramidu (stosowanego w leczeniu wymiotów, nudności (mdłości) lub dolegliwości żołądkowo-jelitowych), ponieważ może dojść do osłabienia działania leku Buscopan oraz działania metoklopramidu.
Substancja czynna: Hyoscini butylbromidum
Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991138967
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 czop.
Lek na receptę:
nie
Postać:
czop.doodbyt.
Dawka:
0
,
01 g
pixel