• ASPIRIN ULTRA FAST 500mg x 12 tabletek musujących
  • ASPIRIN ULTRA FAST 500mg x 12 tabletek musujących

ASPIRIN ULTRA FAST 500mg x 12 tabletek musujących

Producent: BAYER SP. Z O.O.
  • Dzięki rozpuszczalnej, zbuforowanej formie leku Aspirin Ultra Fast przynosi szybką ulgę w przypadku uciążliwego bólu. Zwalcza także gorączkę i stan zapalny. Preparat polecany osobom preferującym formę płynną leku.
11,49 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

ASPIRIN ULTRA FAST 500mg x 12 tabletek musujących

Acidum acetylsalicylicum

Kwas acetylosalicylowy, czyli substancja czynna leku Aspirin Ultra Fast, to związek z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przeciwzakrzepowych oraz redukujących stan zapalny. Mechanizm jego działania polega na nieodwracalnym hamowaniu enzymów cyklooksygenazy uczestniczących w syntezie prostaglandyn.

Aspirin Ultra Fast - wskazania

  • Bóle o lekkim i średnim nasileniu: bóle głowy różnego pochodzenia (np. migrenowe), bóle zębów, mięśni.
  • Ból i gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy.

Aspirin Ultra Fast - przeciwwskazania 

  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Nadwrażliwość na inne substancje czynne z grupy z NLPZ.
  • Astma oskrzelowa, przewlekłe schorzenia układu oddechowego, gorączka sienna, obrzęk błony śluzowej nosa (ryzyko nasilenia objawów).
  • Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne lub krwawienia z przewodu pokarmowego.
  • Ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca.
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi.
  • Jednoczesne przyjmowanie środków przeciwzakrzepowych lub metotreksatu.
  • Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub nabyta methemoglobinemia.
  • Wiek poniżej 12. roku życia (zwłaszcza w przebiegu infekcji wirusowych - duże ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a).
  • III trymestr ciąży i okres karmienia piersią.

Kobiety w I i II trymestrze ciąży przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Aspirin Ultra Fast - dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Tabletkę rozpuścić w szklance ciepłej wody. Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu roztworu, najlepiej po posiłku.

Dorośli:
1 - 2 tabletki (500 - 1000 mg kwasu acetylosalicylowego) doraźnie lub co 4 - 8 godzin.

Młodzież powyżej 12. roku życia:
1 tabletka (500 mg) doraźnie lub co 4 - 8 godzin.

Kwasu acetylosalicylowego nie należy stosować dłużej niż 3 dni w przypadku gorączki lub 3 - 4 dni w leczeniu bólu, chyba że lekarz zaleci inaczej.
U osób z zaburzeniami czynności wątroby i/lub nerek może być konieczne dostosowanie dawek w zależności od stopnia ciężkości schorzenia.

Aspirin Ultra Fast - działania niepożądane 

Kwas acetylosalicylowy wchodzi w interakcje z różnymi przyjmowanymi jednocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które ów z wzajemnością wpływa.

Stosowaniu Aspirin Ultra Fast mogą towarzyszyć takie objawy niepożądane jak:

  • dolegliwości dyspeptyczne; 
  • uszkodzenie błony śluzowej żołądka z krwawieniem, wrzody trawienne (z możliwymi krwawieniami i perforacjami);
  • zmiany obrazu krwi, w tym małopłytkowość, hipoprotrombinemia;
  • uszkodzenie nerek w przypadku dawek toksycznych lub długotrwałego stosowania dużych dawek; 
  • zaburzenia czynności wątroby; 
  • odczyny alergiczne skórne i uogólnione (np. astma aspirynowa); 
  • zaburzenia słuchu i ostrości wzroku;
  • zawroty głowy;
  • szum w uszach.

Aspirin Ultra Fast - dodatkowe informacje

Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych, zwłaszcza w dużych dawkach, może doprowadzić do nefropatii postanalgetycznej.
Należy odstawić kwas acetylosalicylowy na 5 - 7 dni przed planowanym zabiegiem chirurgicznym, ze względu na ryzyko wydłużonego czasu krwawienia w jego trakcie oraz po.
Nie wolno łączyć preparatu z etanolem.

Podmiot odpowiedzialny

Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990731237
Parametry techniczne:
Opakowanie:
12 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.mus.
Dawka:
0
,
5 g
BLOZ:
6063402

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem aptekafragal.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę Fragal Sp. z o.o. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę Fragal Sp. z o.o. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „ NIE WYRAŻAM ZGODY ” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka prywatności i cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel