Venożel żel 50 g
Venożel to lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy. Żel zawiera 3 składniki aktywne i stosuje się go na skórę podczas leczenia m.in.: obrzęków pooperacyjnych oraz pourazowych, bólu towarzyszącemu chorobom kręgosłupa, stłuczeniach, zwichnięciach lub łagodnych zapaleniach stawów. Venożel można stosować u dorosłych oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat.
Venożel, skład:
Substancjami czynnymi leku są: diklofenak sodowy, trybenozyd i escyna.
1 g żelu zawiera 12 mg diklofenaku sodowego, 10 mg trybenozydu i 5 mg escyny.
Dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Venożel należy stosować miejscowo na skórę. Dawkowanie u osób dorosłych to 3 do 4 razy na dobę, w odstępach kilkugodzinnych, delikatnie wmasowując w leczone miejsce do całkowitego wchłonięcia. Ilość użytego żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo. Najczęściej zaleca się jednorazowo użyć pasek żelu o długości około 4 cm. Po zastosowaniu produktu należy umyć ręce, chyba że to ręce są miejscem leczonym.
Działanie:
Venożel posiada w składzie 3 substancje czynne i działa wielokierunkowo. Sól sodowa diklofenaku jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) i powoduje silny efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny. Trybenozyd również należy do substancji ograniczających stan zapalny oraz ból. Escyna uszczelnia naczynia krwionośne i działa silnie przeciwwysiękowo, przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie.
Wskazania:
Venożel stosuje się podczas leczenia: zapalenia żył kończyn dolnych, obrzęków pooperacyjnych i pourazowych, a także obrzęków zastoinowych kończyn dolnych. Ponadto żel podaje się w: zespołach bólowych związanych z chorobami kręgosłupa, pourazowymi bólami mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania), ograniczonymi i łagodnymi postaciami zapalenia stawów.
Przeciwwskazania:
Nie stosować leku u osób z alergią na diklofenak, trybenozyd, escynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania Venożelu jest: uszkodzona lub zmieniona zapalnie skóra oraz otwarte rany; trzeci trymestr ciąży i okres karmienia piersią; występowanie napadów astmy, pokrzywki lub ostrych nieżytów nosa po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego, lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Działania niepożądane:
Jak każdy lek, Venożel może powodować działania niepożądane, jednakże zazwyczaj jest dobrze tolerowany. W rzadkich przypadkach (u 1 do 10 na 10 000 osób) może wystąpić miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd), które ustępują po odstawieniu leku. W przypadku, gdy Venożel jest stosowany na duże powierzchnie skóry, przez dłuższy okres czasu nie można wykluczyć wystąpienia ogólnoustrojowych objawów niepożądanych np. nudności, biegunka, bóle brzucha, bóle głowy (częstość nieznana).
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Kod producenta: | 5909991000318 |
Opakowanie: | 50 g (tuba) |
Lek na receptę: | nie |
Postać: | zel |
Dawka: | (0 ,
012g+0 ,
01g+5mg)/g |
BLOZ: | 6133813 |