• PARACETAMOL HASCO 120 mg/5ml zawiesina doustna o smaku truskawkowym 150 g
Bestseller

PARACETAMOL HASCO 120 mg/5ml zawiesina doustna o smaku truskawkowym 150 g

Producent: HASCO-LEK PPF
  • Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Stany gorączkowe. Bóle związane z wyrzynaniem się zębów, reakcją organizmu na szczepionkę, bóle głowy.
7,90 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

PARACETAMOL HASCO 120 mg/5ml zawiesina doustna o smaku truskawkowym 150 g

Paracetamolum

Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczonym do stosowania u niemowląt i dzieci. Stosowany w zalecanych dawkach jest dobrze tolerowany. 
Substancja czynna leku to paracetamol, który zmniejsza ból oraz obniża gorączkę. Działanie wynika z hamowania aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Związek nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.

Wskazania

  • Gorączka.
  • Bóle różnego pochodzenia, np.: po zabiegach chirurgicznych, związane z ząbkowaniem i wyrzynaniem się zębów stałych, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu.
  • Dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy).

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Stan niedożywienia organizmu.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego. 
W celu prawidłowego odmierzania dawek wskazane jest używać miarki dołączonej do opakowania.

Przykładowy schemat obliczania dawki leku (zamieszczony w ulotce preparatu):

Jeżeli po 3 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol wchodzi w interakcje z różnymi przyjmowanymi jednocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które ów (z wzajemnością) wpływa.

Jak każdy lek, Paracetamol Hasco może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zazwyczaj są to:

  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
  • zmiany w obrazie krwi (bardzo rzadko);
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

Jednoczesne, długotrwałe stosowanie różnych leków przeciwbólowych może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem ich niewydolności (nefropatia postanalgetyczna).

Podmiot odpowiedzialny

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK” S.A., ul. Żmigrodzka 242 E, 51-131 Wrocław

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Depulol żel 20gDepulol żel 20g
10,70 zł
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990829910
Parametry techniczne:
Opakowanie:
150 g (butelka)
Lek na receptę:
nie
Postać:
zaw.doust.
Dawka:
0
,
12 g/5ml

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem aptekafragal.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „ NIE WYRAŻAM ZGODY ” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka prywatności i cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel