• DIKY 4% aerozol 30ml

DIKY 4% aerozol 30ml

Producent: MIKA PHARMA GMBH
  • Lek zawiera substancję czynną o nazwie diklofenak sodowy, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzakrzepowych. Stosowany do usunięcia ostrego bólu i obrzęku małych i średnich.
24,59 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

DIKY 4% aerozol 30ml

Działanie

Lek zawiera substancję czynną o nazwie diklofenak sodowy, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzakrzepowych.


Wskazania

Stosowany do usunięcia ostrego bólu i obrzęku małych i średnich stawów oraz otaczających tkanek.


Przeciwwskazania

 Uczulenie ( nadwrażliwość) na dikolofenek sodowy lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, - jeśli kiedykolwiek wcześniej wystąpiła: przebiegająca z trudnościami z oddychaniem, wysypką i nieżytem nosa - reakcja uczuleniowa na aspirynę (kwas acetylosalicylowy) lub na którykolwiek inny z grupy NLPZ , na przykład ibuprofenu, - w ostatnich trzech miesiącach ciąży, - na skórę piersi u kobiet karmiących piersią.


Działania niepożądane

Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z następujących objawów należy przerwać stosowanie leku i natychmiast poinformować o tym swojego lekarza lub zgłosić się do najbliższego szpitala: uogólniona wysypka skórna i reakcje nadwrażliwości, takie jak obrzęk skóry i błon śluzowych oraz nadwrażliwość na światło. Częstotliwość występowania tych ciężkich działań niepożądanych nie jest znana, - astma to ciężkie działanie niepożądane występujące rzadko u pacjentów stosujących miejscowe preparaty NLPZ, - zaburzenia skóry takie jak reakcje w miejscu zastosowania, wysypka, świąd, zaczerwienienie, pieczenie lub łuszczenie skóry, to najczęściej zgłaszane działania niepożądane po zastosowaniu miejscowych leków zawierających dikolofenak. W razie wystąpienia jakiejkolwiek wysypki należy przerwać stosowanie leku. W badaniach klinicznych pacjenci stosujący lek zgłaszali świąd jako niezbyt często występujące działanie niepożądane. Jeśli lek jest stosowany długotrwale i/lub na duże powierzchnie skóry, mogą wystąpić układowe działania niepożądane, takie jak ból i zaburzenia żołądkowe, zgaga i problemy z nerkami.


Dawkowanie

 Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zazwyczaj stosowana dawka to 4 do 5 rozpyleń leku, 3 razy na dobę. Liczba rozpyleń zależy od wielkości leczonej powierzchni. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 rozpyleń. Maksymalna dawka nie powinna przekraczać 5 rozpyleń.

Substancja czynna

 Diclofenacum natricum


Podmiot odpowiedzialny

CSC Pharmaceuticals Handels GmbH - Austria

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990617968
Parametry techniczne:
Opakowanie:
30 ml (butelka)
Lek na receptę:
nie
Postać:
płyn do natrs.na skórę
Dawka:
0
,
04 g/g
pixel