• Deflegmin Baby 7,5 mg/ml krople na kaszel dla dzieci, 50ml
 • Deflegmin Baby 7,5 mg/ml krople na kaszel dla dzieci, 50ml
 • Deflegmin Baby 7,5 mg/ml krople na kaszel dla dzieci, 50ml
 • Deflegmin Baby 7,5 mg/ml krople na kaszel dla dzieci, 50ml
 • Deflegmin Baby 7,5 mg/ml krople na kaszel dla dzieci, 50ml

Deflegmin Baby 7,5 mg/ml krople na kaszel dla dzieci, 50ml

 • Krople na kaszel mokry dla dzieci do łatwego podania. Ułatwiają odkrztuszanie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny i łagodzą mokry kaszel.
17,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Deflegmin Baby 7,5 mg/ml krople na kaszel dla dzieci, 50ml

 

Rodzaj rejestracji: lek OTC / lek dostępny bez recepty

EAN: 5909990368815

BLOZ: 3624301

 

Opis produktu / Wskazania i działanie

Deflegmin Baby to łatwy do podania lek wykrztuśny w kroplach. Dzięki wysokiej koncentracji substancji czynnej można podać dziecku mniejszą ilość preparatu, rozpuszczając ją w wodzie, mleku lub ulubionym soku. Odpowiednio dobrane stężenie i postać sprawiają, że Deflegmin Baby można stosować u dzieci już od 1. roku życia.

Deflegmin Baby upłynnia wydzielinę zalęgającą w drogach oddechowych i zmniejsza jej lepkość. Dzięki temu zwiększa wydzielanie śluzu i poprawia jego transport. W efekcie krople dla dzieci Deflegmin ułatwiają odksztuszanie i łagodzą mokry kaszel. Za takie działanie odpowiada składnik aktywny leku Deflegmin – ambroksolu chlorowodorek.

Lek Deflegmin Baby wskazany jest do doustnego stosowania:

 • w ostrych i przewlekłych chorobach płuc oraz oskrzeli przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych.

 

Co to jest Deflegmin Baby w kroplach – skład i postać

Substancją czynną leku jest ambroksolu chlorowodorek. 1 ml (25 kropli) preparatu zawiera 7,5 mg ambroksolu chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: kwas cytrynowy jednowodny, disodu fosforan dwunastowodny, sodu chlorek, benzalkoniowy chlorek, woda oczyszczona.

Postać farmaceutyczna: krople doustne, bezbarwny, klarowny roztwór.

Wygląd zewnętrzny i zawartość opakowania: butelka ze szkła oranżowego zaopatrzona w kroplomierz z zakrętką i wyskalowaną miarką. Opakowanie zewnętrzne – tekturowe pudełko.

Dawkowanie – jak stosować krople Deflegmin Baby na kaszel mokry?

 • Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

początkowo, przez 2 do 3 dni, 4 ml (100 kropli) leku 3 razy na dobę, następnie dawkę należy zmniejszyć do 4 ml (100 kropli) 2 razy na dobę.

 • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat:

2 ml (50 kropli) leku 2 do 3 razy na dobę.

 • Dzieci w wieku od 2 do 6 lat:

1 ml (25 kropli) leku 3 razy na dobę.

 • Dzieci w wieku od 1 do 2 lat:

1 ml (25 kropli) leku 2 razy na dobę.

 

Sposób podania: Produkt do stosowania doustnego. Lek Deflegmin Baby należy podawać po posiłku rozcieńczony mlekiem, herbatą, wodą lub sokiem. Nie należy stosować produktu bezpośrednio przed snem.

Jeśli po upływie 4 do 5 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

W przypadku pominięcia kolejnej dawki leku w wyznaczonym czasie należy zastosować ją jak najszybciej. Nie mniej jednak nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przerwanie stosowania produktu leczniczego Deflegmin nie wywołuje niekorzystnych skutków, poza możliwością nasilenia objawów choroby, z powodu której jest stosowany.

Deflegmin Baby na kaszel mokry – kiedy nie stosować?

 • Jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na ambroksolu chlorowodorek lub którąkolwiek z substancji pomocniczych.
 • Bezpośrednio przed snem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Deflegmin warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą jeśli u pacjenta:

 • występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy
 • stwierdzono ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek
 • odruch kaszlowy jest osłabiony lub występują zaburzenia oczyszczania rzęskowego oskrzeli (istnieje wówczas ryzyko zalegania wydzieliny w drogach oddechowych)
 • występuje astma oskrzelowa (Deflegmin może wówczas na początku leczenia nasilać kaszel).

Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych związanych ze stosowaniem ambroksolu chlorowodorku. Jeśli wystąpi wysypka na ciele bądź błonach śluzowych należy przerwać zażywanie leku Deflegmin i natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Deflegmin a inne leki

Zawsze należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Nie należy stosować ambroksolu jednocześnie z lekami przeciwkaszlowymi (np. kodeiną), ponieważ mogą one hamować odruch kaszlowy i utrudniać odkrztuszanie upłynnionego śluzu z drzewa oskrzelowego.

Jednoczesne stosowanie ambroksolu z antybiotykami (amoksycyliną, cefuroksymem, erytromycyną, doksycykliną) powoduje zwiększenie stężenia antybiotyków w miąższu płucnym.

Nie wykazano istotnych klinicznie niepożądanych interakcji ambroksolu z innymi lekami.

Deflegmin w ciąży, podczas karmienia piersią oraz wpływ na płodność

Ciąża: Nie zaleca się stosowania leku Deflegmin w ciąży, szczególnie w pierwszym trymestrze.

Karmienie piersią: Nie zaleca się stosowania leku Deflegmin w okresie karmienia piersią. Ambroksolu chlorowodorek przenika do mleka matki.

Wpływ na płodność: Badania na zwierzętach nie wykazały szkodliwego wpływu ambroksolu na płodność. Nie sprawdzano wpływu leku na płodność u ludzi.

Zawsze jeśli kobieta jest w ciąży, karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem produktu leczniczego Deflegmin.

Zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn

Nie ma dowodów na wpływ leku Deflegmin na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Nie przeprowadzono badań nad wpływem preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Możliwe działania niepożądane:

Jak każdy lek, Deflegmin również może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeżeli u pacjenta wystąpi jedno z poniższych działań niepożądanych, należy przerwać stosowanie leku Deflegmin i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem:

 • reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy (szybko postępujący obrzęk skóry, tkanki podskórnej, błony śluzowej lub tkanki podśluzówkowej) i świąd,
 • ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica)

Ponadto, mogą wystąpić następujące działania niepożądane:

Często: zaburzenia smaku (np. zmieniony smak), nudności, niedoczulica jamy ustnej i gardła

Niezbyt często: wymioty, biegunka, niestrawność i ból brzucha, suchość błony śluzowej jamy ustnej

Rzadko: zgaga, zaparcia, wysypka, pokrzywka

Częstość nieznana: reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczynioruchowy i świąd, suchość w gardle, ciężkie działania niepożądane dotyczące skóry (w tym rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczna martwica naskórka i ostra uogólniona krostkowica),

Przedawkowanie

Nie opisano dotychczas szczególnych objawów przedawkowania ambroksolu u ludzi. Objawy zgłaszane po przypadkowym przedawkowaniu i (lub) niewłaściwym zastosowaniu ambroksolu odpowiadały znanym działaniom niepożądanym występującym po podaniu produktu Deflegmin w zalecanych dawkach. Może być konieczne zastosowanie leczenia objawowego.

Przechowywanie / Okres ważności

 • Produkt leczniczy Deflegmin należy przechowywać w temperaturze poniżej 25°C w oryginalnym opakowaniu, chroniąc go od światła.
 • Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu po ‘Termin ważności’. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
 • Okres ważności wynosi 3 lata.
 • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
 • Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Podmiot odpowiedzialny:

Bausch Health Ireland Limited

3013 Lake Drive

Citywest Business Campus

Dublin 24, D24PPT3

Irlandia

Informacji o produkcie udziela:

Bausch Health Poland sp. z o. o.

ul. Przemysłowa 2

35-959 Rzeszów

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990368815
Parametry techniczne:
Opakowanie:
50 ml
Lek na receptę:
nie
Postać:
krop.doustne
Dawka:
7
,
5 mg/ml
pixel