• Alopexy roztwór na stosowanie na skórę 50 mg/ml, 60ml x 3 butelki

Alopexy roztwór na stosowanie na skórę 50 mg/ml, 60ml x 3 butelki

  • Łysienie typu męskiego o umiarkowanym nasileniu u mężczyzn. Nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet z powodu ograniczonej skuteczności i dużej częstości występowania nadmiernego owłosienia poza miejscami stosowania.
96,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Alopexy roztwór na stosowanie na skórę 50 mg/ml, 60ml x 3 butelki

Alopexy - Wskazania:

Łysienie typu męskiego (alopecia androgenetica) o umiarkowanym nasileniu u mężczyzn.
Uwaga: u kobiet nie zaleca się stosowania produktu Alopexy z powodu ograniczonej skuteczności i dużej częstości występowania (w 37% przypadkach) nadmiernego owłosienia poza miejscami stosowania.

Substancja czynna: minoxidilum

Alopexy - Skład:

1 ml roztworu zawiera:

50 mg substancji czynnej minoksydylu

pozostałe składniki: glikol propylenowy, etanol 96%, woda oczyszczona.

Alopexy - Dawkowanie: 

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka:

Zwykle dawkę 1 ml nanosi się na leczoną powierzchnię owłosionej skóry głowy dwa razy na dobę. Dawka dobowa nie powinna być większa niż 2 ml, niezależnie od wielkości leczonej powierzchni.

Częstość stosowania:

Nanosić 1 ml roztworu rano i 1 ml roztworu wieczorem. Nie należy zwiększać dawek lub częstości stosowania. We wszystkich przypadkach należy ściśle przestrzegać dawek.

 

Alopexy - Czas trwania kuracji: 

Wyniki leczenia nie są widoczne natychmiast: zatrzymanie wypadania włosów i (lub) ponowny wzrost włosów mogą być widoczne po pewnym czasie od rozpoczęcia leczenia. Aby stymulacja wzrostu włosów była widoczna, może być konieczna terapia polegająca na stosowaniu leku dwa razy na dobę przez okres 2 miesięcy.

Początek wystąpienia i stopień reakcji różni się u każdego pacjenta.

Niektóre doniesienia sugerują, że powrót do stanu początkowego może być obserwowany po 3 lub 4 miesiącach od przerwania terapii.

Droga podania:

Podanie na skórę. Do stosowania zewnętrznego. Przed i po naniesieniu roztworu na skórę głowy, należy dokładnie umyć ręce. Przed zastosowaniem leku włosy i owłosioną skórę głowy należy dokładnie wysuszyć. Lek nanosić koniuszkami palców, na całą leczoną powierzchnię skóry, zaczynając od środka leczonej powierzchni. Nie stosować leku na jakąkolwiek inną część ciała.

Alopexy - Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Alopexy

  • Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną (minoksydyl) lub którykolwiek z pozostałych składników leku Alopexy.

  • Jeśli pacjent źle tolerował 2% roztwór minoksydylu. 

  • Jeśli u pacjenta występują uszkodzenia skóry owłosionej głowy.

Alopexy - Ważne informacje: 

U osób z dermatozą skóry owłosionej głowy jest możliwa zwiększona absorpcja przezskórna minoksydylu.

Chociaż podczas stosowania roztworu nie obserwowano występowania ogólnoustrojowego działania minoksydylu, nie można wykluczyć możliwego wystąpienia takiego działania. Należy zachować ostrożność i regularnie monitorować możliwe wystąpienie objawów sugerujących działanie ogólnoustrojowe takie, jak zmniejszenie ciśnienia tętniczego, tachykardia, oznaki retencji wody lub sodu w organizmie.

Przed zastosowaniem produktu leczniczego należy przeprowadzić wywiad lekarski i zbadać pacjenta. Pacjenci z chorobami układu krążenia lub z zaburzeniami czynności serca przed zastosowaniem minoksydylu powinni skontaktować się z lekarzem. W szczególności oni powinni być ostrzeżeni o możliwym wystąpieniu działań niepożądanych oraz poinformowani o możliwym wystąpieniu tachykardii, retencji wody lub sodu w organizmie albo zwiększeniu masy ciała, lub innych ogólnych działaniach, w przypadku których wymagana jest szczególna ostrożność.

Na początku leczenia oraz regularnie w trakcie terapii należy obserwować pacjenta. Leczenie należy przerwać w przypadku wystąpienia działań ogólnoustrojowych lub ciężkich reakcji skórnych. U kobiet, ze względu na ryzyko nadmiernego owłosienia poza miejscami aplikacji (hipertrichosis), nie zaleca się stosowania tego produktu leczniczego.

Minoksydyl nie jest wskazany, u osób u których w wywiadzie rodzinnym nie występuje wypadanie włosów, nagłe i (lub) częściowe wypadanie włosów, wypadanie włosów jest wynikiem porodu lub przyczyna wypadania włosów nie jest znana.

Pacjent powinien przerwać stosowanie produktu leczniczego i skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi u niego niedociśnienie tętnicze lub odczuwa ból w klatce piersiowej, szybkie bicie serca, omdlenia lub zawroty głowy, nagłe niewyjaśnione zwiększenie masy ciała, opuchnięcie rąk lub stóp lub trwałe zaczerwienienie lub podrażnienie skóry głowy.

Producent:

Pierre Farbe Dermo-Cosmetiqe Polska Sp. z o. o., ul. Belwederska 20/22, 00-762 Warszawa.

 

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990842377
Parametry techniczne:
Postać:
roztw.do stos.na skór.
,
opakowanie
Dawka:
0
,
05 g/ml
Opakowanie:
3 but.a 60ml
Lek na receptę:
nie
pixel