• AuroGo, proszek wspomagający w zaparciach, 20 szt. DATA WAŻNOŚCI 31.07.2024

AuroGo, proszek wspomagający w zaparciach, 20 szt. DATA WAŻNOŚCI 31.07.2024

  • Nazwa tego leku to AuroGo, 13,7 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego. Ma działanie przeczyszczające, stosuje się go w leczeniu zaparć u dorosłych, młodzieży i osób w podeszłym wieku. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
22,49 zł
/ opakowanie
Dodaj do ulubionych

AuroGo, proszek wspomagający w zaparciach, 20 szt. DATA WAŻNOŚCI 31.07.2024

 

Typ produktu

LEK BEZ RECEPTY

O produkcie

Nazwa tego leku to AuroGo, 13,7 g, proszek do sporządzania roztworu doustnego. Ma działanie przeczyszczające, stosuje się go w leczeniu zaparć u dorosłych, młodzieży i osób w podeszłym wieku. Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat. AuroGo pomaga w utrzymaniu prawidłowej perystaltyki (pracy) jelit, nawet wówczas, gdy zaparcie trwa długo. AuroGo można stosować także w ciężkim zaparciu zwanym zaklinowaniem stolca.  

Dawkowanie

Lek można stosować w dowolnym czasie z posiłkiem lub bez posiłku. Należy rozpuścić zawartość każdej saszetki w 125 ml (pół szklanki) wody i wypić. Zaparcie Dawka leku AuroGo to zawartość 1 saszetki rozpuszczona w 125 ml (pół szklanki) wody. Lek należy stosować od 1 do 3 razy na dobę w zależności od ciężkości zaparcia. Zaklinowanie stolca Zanim zastosuje się lek AuroGo, należy skonsultować z lekarzem, że wystąpiło zaklinowanie stolca.  W razie zaklinowania stolca należy stosować 8 saszetek leku AuroGo na dobę. Zawartość każdej saszetki rozpuszcza się w 125 ml (pół szklanki) wody. Należy zastosować 8 saszetek w ciągu 6 godzin, i jeśli jest to konieczne, przyjmować lek przez okres do 3 dni. Pacjenci, u których występują choroby serca, nie powinni stosować więcej niż 2 saszetki w ciągu 1 godziny.  Jak przygotować roztwór leku Należy otworzyć saszetkę i wsypać jej zawartość do szklanki. Dodać do szklanki około 125 ml  (pół szklanki) wody. Dobrze wymieszać aż proszek się rozpuści, a roztwór leku AuroGo będzie klarowny lub lekko opalizujący, a następnie należy go wypić. Jeśli pacjent stosuje lek AuroGo z powodu zaklinowania stolca, łatwiej jest rozpuścić 8 saszetek w 1 litrze wody. Czas stosowania  Zaparcie  Zazwyczaj leczenie trwa 2 tygodnie. Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli konieczne jest stosowanie tego leku dłużej. Jeśli zaparcie jest spowodowane przez takie choroby, jak: choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane (ang. multiple sclerosis, MS) lub przez przyjmowanie innych leków, które powodują zaparcie, lekarz może zalecić stosowanie leku AuroGo dłużej niż przez 2 tygodnie. Jeśli konieczne jest przyjmowanie leku AuroGo dłużej, należy skontaktować się z lekarzem. Zazwyczaj w trakcie długotrwałego leczenia dawkę można zmniejszyć do 1 lub 2 saszetek na dobę. Zaklinowanie stolca  Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 3 dni. 

Przeciwwskazania

• niedrożność jelit,  • perforacja ściany jelita, • ciężka choroba zapalna jelit, taka jak wrzodziejące zapalenie okrężnicy, choroba Crohna lub toksyczne rozszerzenie okrężnicy (okrężnica olbrzymia rzekoma),  • uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Skład

Substancje czynne leku to: makrogol 3350, sodu chlorek, sodu wodorowęglan i potasu chlorek.                                       Pozostałe składniki to: aromat pomarańczowy Evogran, aromat cytrynowo-limonkowy ,,ME”, krzemionka koloidalna, bezwodna i sacharyna sodowa. Każda saszetka leku AuroGo zawiera 13,1250 g makrogolu 3350, 0,1785 g sodu wodorowęglanu, 0,3507 g sodu chlorku i 0,0466 g potasu chlorku. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas stosowania leku AuroGo należy kontynuować przyjmowanie dużej ilości płynów. Płyn przyjmowany razem z lekiem AuroGo nie może zastąpić regularnego przyjmowania płynów. Jeśli wystąpią działania niepożądane, takie jak obrzęk, duszność, zmęczenie, odwodnienie (objawy to zwiększone pragnienie, suchość w jamie ustnej i osłabienie) lub problemy z sercem, należy przerwać stosowanie leku AuroGo i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Choroby serca Jeśli pacjent przyjmuje lek AuroGo z powodu zaklinowania stolca, należy postępować zgodnie ze specjalnymi instrukcjami. Lek AuroGo zawiera sód. Maksymalna zalecana dobowa dawka leku stosowana w zaparciu zawiera 558 mg sodu (występuje w soli kuchennej). Odpowiada to 27,9% zalecanej maksymalnej dobowej ilości sodu w diecie u osób dorosłych. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty, jeśli należy przyjmować 3 lub więcej saszetek na dobę przez dłuższy czas, szczególnie, jeśli pacjentowi zalecono dietę niskosodową.  Dotyczy tylko wskazania zaklinowanie stolca Maksymalna zalecana dobowa dawka leku stosowana w zaklinowaniu stolca zawiera 1494 mg sodu  (występuje w soli kuchennej). Odpowiada to 74,7% zalecanej maksymalnej dobowej ilości sodu w diecie u osób dorosłych. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty, jeśli należy przyjmować 3 lub więcej saszetek na dobę przez dłuższy czas, szczególnie, jeśli pacjentowi zalecono dietę niskosodową.  

Ciąża i karmienie piersią

Lek AuroGo może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować. Podczas stosowania leku AuroGo, niektóre leki, np. przeciwpadaczkowe mogą nie działać odpowiednio skutecznie. 

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Lek AuroGo nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 

Działania niepożądane

Należy przerwać stosowanie leku AuroGo i natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi, jeśli: • wystąpiła ciężka reakcja alergiczna, która powoduje trudności w oddychaniu lub obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła. Inne działania niepożądane to:  • reakcje alergiczne, które mogą powodować wysypkę skórną, swędzenie, zaczerwienienie skóry lub pokrzywkę, obrzęk dłoni, stóp lub kostek, ból głowy oraz wysokie lub niskie stężenie potasu we krwi. Czasami może wystąpić niestrawność, ból brzucha lub burczenie w brzuchu. W początkowym okresie stosowania leku AuroGo może także wystąpić wzdęcie brzucha, dolegliwości związane z gazami jelitowymi, nudności lub wymioty, pacjent może również odczuwać ból odbytu i może wystąpić łagodna biegunka. Te działania niepożądane zwykle ustępują, jeśli zmniejszy się dawkę leku AuroGo. Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): • zmiana stężenia płynów lub elektrolitów w organizmie (małe stężenie po

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991450861
Parametry techniczne:
Postać:
prosz.do sporz.roztw.doust.
Dawka:
13,7 g
Opakowanie:
20 sasz.
Lek na receptę:
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Data ważności:
2024.07.31
Nazwa międzynarodowa:
Macrogolum, Natrium, Natrium bicarbonicum, Kalii chloridum
pixel