• Ambroksol Hasco syrop 150ml, 0,03g/5ml

Ambroksol Hasco syrop 150ml, 0,03g/5ml

  • Ambroksol, substancja czynna leku Ambroksol Hasco, zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, co ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.
10,49 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Ambroksol Hasco syrop 150ml, 0,03g/5ml

Opis

 Ambroksol Hasco to lek wykrztuśny, stosowany w kaszlu mokrym przy ostrych i przewlekłych chorobach płuc, a także oskrzeli przebiegających z zaburzeniami wydzielania śluzu czy utrudnionym jego transporcie.  Lek ma postać syropu i można go podawać dzieciom w wieku powyżej 12 lat jak i dorosłym.

 

Skład

 Substancją czynną leku jest chlorowodorek ambroksolu.

5 ml syropu zawiera 30 mg chlorowodrku ambroksolu.

Substancje pomocnicze: sorbitol ciekły niekrystalizujący (E 420), glicerol, kwas benzoesowy (E 210), glikol propylenowy, aromat brzoskwiniowy AR0059, sacharyna sodowa (E 954), woda oczyszczona.

 

Dawkowanie

 Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Syrop podaje się doustnie, odmierzając dawki za pomocą dołączonej do opakowania miarki. W początkowym etapie leczenia (pierwsze 14 dni) przewlekłych oraz ostrych stanów zapalnych dróg oddechowych zalecane dawkowanie Ambroksolu Hasco zależy od wieku pacjenta.

Wiek Dawkowanie
Dzieci od 1. roku życia do 2 lat 2,5 ml syropu 2 razy dziennie
Dzieci od 2 do 6 lat 2,5 ml syropu 3 razy dziennie
Dzieci od 6 do 12 lat 5 ml syropu 2 lub 3 razy dziennie
Młodzież powyżej 12 lat oraz osoby dorosłe 10 ml syropu 2 razy dziennie

 

Działanie

 Ambroksol Hasco powoduje zwiększenie wydzielania śluzu w drogach oddechowych, dzięki czemu ułatwia odkrztuszanie i zmniejsza kaszel.

 

Wskazania

 Syrop Ambroksol Hasco stosuje się w ostrych i przewlekłych chorobach płuc oraz oskrzeli przebiegających z zaburzeniem wydzielania śluzu i utrudnieniem jego transportu.

 

Przeciwwskazania

 Nie stosować syropu u osób z nadwrażliwością na chlorowodorek ambroksolu lub którykolwiek ze składników leku. Przeciwwskazaniem do zastosowania syropu Ambroksol Hasco jest nietolerancja fruktozy.

 

Działania niepożądane

 Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Jeśli podczas stosowania leku u pacjenta wystąpi: wysypka, zmiany na skórze lub w obrębie błon śluzowych lub pacjent zaobserwuje tworzenie się pęcherzy albo rozległe złuszczanie skóry, obrzęk twarzy, języka albo gardła co utrudnia oddychanie to należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do lekarza.

Często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 100 osób): nudności, osłabienie czucia (niedoczulica) w obrębie jamy ustnej i gardła, zaburzenia smaku (np. zmiana smaku).

Niezbyt często występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 1000 osób):wymioty, biegunka, bóle brzucha, niestrawność, suchość błony śluzowej jamy ustnej, gorączka.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 osób): reakcje nadwrażliwości, wysypka, pokrzywka, zgaga.

Częstość nieznana: reakcje anafilaktyczne, ciężkie działania niepożądane, suchość w gardle.

 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

 Przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli:

  • pacjent choruje na wrzody żołądka albo dwunastnicy,
  • u chorego występują zaburzenia czynności wątroby albo nerek,
  • pacjent ma osłabiony odruch kaszlowy czy zaburzenia oczyszczania rzęskowego oskrzeli, ponieważ wydzielina może zalegać w drogach oddechowych. W przypadku pacjentów unieruchomionych, w stanie ciężkim czy małych dzieci upłynnianie wydzieliny musi być związane z jej odsysaniem i nie należy podawać leków przeciwkaszlowych.

Wydzielinę oskrzelową należy dokładnie odkrztuszać.

Lek zawiera sorbitol, w 5 ml syropu znajduje się 2,25 g sorbitolu, więc jeśli pacjent nie toleruje niektórych cukrów to przed zastosowaniem leku powinien skonsultować się z lekarzem. Lek może wykazywać lekkie działanie przeczyszczające.

Przechowywanie:

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie przechowywać w temperaturze powyżej 25°C. Chronić przed światłem.
Okres ważności po pierwszym otwarciu opakowania: 6 miesięcy.

 

Stosowanie innych leków

 Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Ambroksol Hasco może wchodzić w interakcje z:

  • antybiotykami, jak amoksycylina, cefuroksym, erytromycyna, doksacyklina,
  • lekami przeciwkaszlowymi, np. kodeiną,
  • lekami hamującymi wydzielanie śluzu.

 

Ciąża i karmienie piersią

 Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża:
Substancja czynna leku przenika przez barierę łożyskową. Nie zaleca się stosowania leku Ambroksol Hasco w czasie ciąży, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży.

Karmienie piersią:
Ambroksolu chlorowodorek przenika do mleka kobiecego, więc nie zaleca się stosowania leku Ambroksol Hasco w okresie karmienia piersią.

 

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

 Syrop można podawać od 1. roku życia.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991187125
Parametry techniczne:
Opakowanie:
1 but.a 150ml
Lek na receptę:
nie
Postać:
syrop
Dawka:
0
,
03 g/5ml
pixel