• Alka-prim x 10 tabletek musujących

Alka-prim x 10 tabletek musujących

  • Działanie: Podstawowy składnik leku - kwas acetylosalicylowy - działa głównie przez hamowanie uwalniania i biosyntezy prostaglandyn z nienasyconych kwasów tłuszczowych; zmniejsza agregację płytek krwi przez blokowanie uwalniania z
8,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Podstawowy składnik leku - kwas acetylosalicylowy - działa głównie przez hamowanie uwalniania i biosyntezy prostaglandyn z nienasyconych kwasów tłuszczowych; zmniejsza agregację płytek krwi przez blokowanie uwalniania z płytek kwasu adenozynodifosforowego i tromboksanu A2. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Działanie przeciwgorączkowe i napotne jest silnie zaznaczone już przy dawkach 1-1,5 g/dobę (zwłaszcza przy podwyższonej temperaturze ciała), działanie przeciwzapalne wyraźnie zaznaczone jest dopiero po kilku dniach przyjmowania. W dawkach powyżej 1 g/dobę zmniejsza krzepliwość krwi i wykazuje działanie fibrynolityczne. Glicyna zmniejsza działanie drażniące kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka. Łatwo przenika do tkanek oraz przez barierę łożyska i do mleka matki. Wchłania się szybko i prawie całkowicie z przewodu pokarmowego - głównie z żołądka, w mniejszym stopniu z jelit. Szybkość wchłaniania zależy od pH treści. Maksymalne działanie występuje po 1-3 h. Wiąże się z albuminami osocza w 50-90%. U osób z prawidłową czynnością nerek 80-100% podanej dawki wydalane jest z moczem w ciągu 24-72 h.
Wskazania: Alka Prim stosuje się przy bólach o miernym lub średnim nasileniu, np.: bóle głowy (w tym występujące w nadkwaśności), bóle mięśni i stawów. Przy stany gorączkowe w przebiegu choroby przeziębieniowej, infekcji wirusowych i innych.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na salicylany. Czynna choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, stany zapalne przewodu pokarmowego, skazy krwotoczne i zaburzenia krzepnięcia krwi, astma oskrzelowa, polipy nosa, dzieci do 13 r.ż. (zwłaszcza w przebiegu ospy wietrznej i grypy oraz w przebiegu innych chorób gorączkowych). Nie stosować w III trymestrze ciąży, okresie karmienia piersią (w I i II trymestrze ciąży stosować w przypadku zdecydowanej konieczności). Nie stosować u leczonych doustnymi lekami hipoglikemizującymi. Ze względu na dużą zawartość wodorowęglanu sodowego w preparacie nie należy stosować u chorych zagrożonych wystąpieniem kamicy nerkowej (fosforanowej). Ostrożnie stosować u osób po 65 r.ż.
Działania niepożądane: W trakcie leczenia mogą wystąpić: pocenie się, szum w uszach, nudności, wymioty, zawroty głowy, zmiany skórne pod postacią rumienia lub pokrzywki, krwawienie z przewodu pokarmowego, zaostrzenie (nawrót) choroby wrzodowej, zaburzenia krzepnięcia krwi, zwiększone krwawienia miesiączkowe. Kwas acetylosalicylowy jako hapten może prowadzić do uczulenia typu astmy oskrzelowej; długotrwale nadużywany - do przewlekłego śródmiąższowego zapalenia nerek. Przy większych dawkach lub długotrwałym stosowaniu: przyspieszenie oddechu, niewydolność krążenia, zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, kamica nerkowa (fosforanowa), stany zamroczenia, pobudzenia, omamy, drgawki (zwłaszcza u dzieci). W przypadku przedawkowania i zatrucia - dodatkowo: duszność, zapaść krążeniowa, zaburzenia rytmu serca, sinica, żółtaczka, zaburzenie czynności nerek (białkomocz).
Dawkowanie: Lek należy przyjmować w czasie posiłku. Przed użyciem, tabletki rozpuścić w 3 szklanki wody. U dorosłych i dzieci powyżej 12 lat: od 1 do 2 tabletek 2 do 4 razy na dobę.
Interakcja: -
Substancja czynna: -
Podmiot odpowiedzialny: -

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990134717
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.mus.
Dawka:
0
,
33 g
BLOZ:
4016601
pixel