• Dolomit 500mg x 100 tabl.

Dolomit 500mg x 100 tabl.

  • Działanie: Dolomit jest naturalnym minerałem zawierającym głównie węglan wapnia i węglan magnezu oraz niewielkie ilości jonów: żelaza, glinu, krzemu, manganu, cynku i miedzi. Stosowany jest leczniczo w celu wyrównania gospodarki
22,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Dolomit jest naturalnym minerałem zawierającym głównie węglan wapnia i węglan magnezu oraz niewielkie ilości jonów: żelaza, glinu, krzemu, manganu, cynku i miedzi. Stosowany jest leczniczo w celu wyrównania gospodarki wapniowo-magnezowej organizmu w stanach hipokalcemii i hipomagnezemii oraz profilaktycznie dla zapobiegania i powstawania niedoborów wapnia i magnezu. Dzienne zapotrzebowanie organizmu człowieka na wapń wynosi 700-800mg, a na magnez 270-350mg. Częściowo oba te związki dostarczamy organizmowi wraz z pokarmem.
Wskazania: Profilaktycznie preparaty magnezowo-wapniowe stosuje się w stanach zmęczenia fizycznego i psychicznego, wzmożonej drażliwości, sytuacjach stresowych, zaburzeniach snu, bólach mięśni, przy dłuższym wysiłku fizycznym, w okresach szybkiego wzrostu u dzieci i młodzieży, w okresie ciąży i laktacji. Ponadto w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach i złamaniach kości. U kobiet w okresie menopauzy, w zapobieganiu demineralizacji kości oraz wspomagająco w kompleksowym leczeniu osteoporozy.
Przeciwwskazania: Nie należy zażywać dolomitu jeżeli istnieje nadwrażliwość na lek, hiperkalcemia (podwyższenie poziomu wapnia we krwi), hipermagnezemia (nadmiar magnezu), blok przedsionkowo-komorowy, myastenia-gravis (autoimmunologiczna choroba nerwowo0mięśniowa), bezmocz, choroby nerek z zaburzeniami filtracji oraz znaczne obniżenie ciśnienia skurczowego i rozkurczowego krwi. Przeciwwskazaniem do podawania preparatu są zdiagnozowane nowotwory złośliwe, ponieważ ich wzrost mógłby być pobudzony przez magnez.
Działania niepożądane: Jak każdy lek DOLOMIT VIS może powodować działania niepożądane, takie jak: luźne stolce, nudności i wymioty oraz przy długotrwałym stosowaniu senność. U niektórych osób w czasie stosowania leku DOLOMIT VIS mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 rż.: profilaktycznie 1 tabletka na dobę, leczniczo w stanach niedoboru wapnia i magnezu 1 do 3 tabletek na dobę, zależnie od wielkości stanu niedoboru. Lek stosować po posiłku, popijając wodą. W przypadku wrażenia, że działanie leku DOLOMIT VIS jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.
Interakcja: -
Substancja czynna: Magnesii carbonas + Calcii carbonas
Podmiot odpowiedzialny: -

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990185719
Parametry techniczne:
Opakowanie:
100 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.
Dawka:
0
,
064g+0
,
108g
BLOZ:
4126502
pixel