• Diosminex tabl.powl. 500mg*60

Diosminex tabl.powl. 500mg*60

  • Działanie: Lek Diosminex zawiera zmikronizowaną diosminę. Diosminex zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia. Zwiększa drenaż limfatyczny, nasilając perystaltykę naczyń chłonnych i przepływ limfy. Di
32,90 zł
/ szt.
0,55 zł / szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Lek Diosminex zawiera zmikronizowaną diosminę. Diosminex zwiększa napięcie naczyń żylnych oraz działa ochronnie na naczynia. Zwiększa drenaż limfatyczny, nasilając perystaltykę naczyń chłonnych i przepływ limfy. Diosminex wpływa na mikrokrążenie, zmniejsza przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, okołonaczyniowe stany zapalne, zastój w mikrokrążeniu. Zmniejsza również podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych.
Wskazania: Lek Diosminex jest wskazany: W leczeniu objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego i limfatycznego: uczucie ciężkości nóg; ból nóg; nocne kurcze łydek. W leczeniu objawowym w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.
Przeciwwskazania: Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na diosminę lub na którykolwiek z pozostałych składników leku.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Diosminex może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zgłaszane działania niepożądane to: zaburzenia żołądka i jelit: biegunka, niestrawność, nudności, wymioty; zaburzenia układu nerwowego: zawroty głowy, ból głowy, złe samopoczucie; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka, świąd, pokrzywka. W przypadku łagodnych działań niepożądanych, dotyczących żołądka i jelit, oraz zaburzeń neurowegetatywnych nie jest wymagane odstawienie leku. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Dawkowanie: Lek Diosminex należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem. Lek Diosminex stosuje się doustnie. Zwykle zalecana dawka to 2 tabletki na dobę, w dwóch dawkach podzielonych (rano i wieczorem), podczas posiłków. W przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu dawka wynosi 6 tabletek na dobę przez pierwsze 4 dni, a następnie 4 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Diosminex: Nie zgłoszono żadnych przypadków przedawkowania. W razie przedawkowania należy skontaktować się z lekarzem. Pominięcie zażycia leku Diosminex: Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej, tylko przyjąć następną dawkę jak zazwyczaj.
Interakcja: Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, również tych, które są wydawane bez recepty. Jak dotychczas nie stwierdzono oddziaływania z innymi lekami.
Substancja czynna: Diosminum
Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990686438
Parametry techniczne:
Opakowanie:
60 tabl. (2 blist.po 30 s
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0
,
5 g
BLOZ:
8071103
pixel