• FLUORMEX (33,19mg + 22,1mg)/g Żel, 50g

FLUORMEX (33,19mg + 22,1mg)/g Żel, 50g

 • Fluormex żel zawiera fluor w postaci aminofluorków i sodu fluorku, które pomagają w zachowaniu mineralizacji zębów. Żel jest stosowany do kontaktowej fluoryzacji zębów.
21,99 zł
/ opakowanie
43,98 zł / 100g
Dodaj do ulubionych

FLUORMEX (33,19mg + 22,1mg)/g Żel, 50g

Aminofluoridum, Natrii fluoridum

Fluormex żel zawiera fluor w postaci aminofluorków i sodu fluorku, które pomagają w zachowaniu mineralizacji zębów.

FLUORMEX - Wskazania

Fluormex żel jest stosowany do kontaktowej fluoryzacji zębów: w profilaktyce próchnicy; w przypadkach niedorozwoju twardych tkanek zębów; przy nadwrażliwości szyjek zębowych; w odwapnieniach szkliwa; na wrażliwe powierzchnie zębów startych klamrami, szynami, protezami częściowymi oraz aparatami ortodontycznymi; po korekcie zgryzu urazowego itp. Może być stosowany przez dzieci w wieku powyżej 5 lat i przez dorosłych.

FLUORMEX - Przeciwwskazania

Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na fluor lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Fluormex® żel; u dzieci w wieku do 5 lat; jeśli stosuje się inne preparaty o wysokim stężeniu fluorków; nie stosować w rejonach, w których zawartość fluoru w wodzie pitnej przekracza 0,7 mg/l; nie stosować u osób bez próchnicy lub o małym ryzyku próchnicy; nie stosować częściej niż raz na dwa tygodnie i nie więcej niż 10 razy w roku; nie stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią.

FLUORMEX - Działania niepożądane

Działania niepożądane mogą wystąpić w przypadku przedawkowania preparatu. Objawami ostrego zatrucia mogą być: nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka, ślinotok, łzawienie, osłabienie, bóle głowy, sinica, duszność, tężyczka, skurcze mięśniowe w kończynach – hipokalcemia, spadek ciśnienia i arytmia, migotanie komór – hiperkaliemia, tętno przyspieszone lub niewyczuwalne, kwasica oddechowa i metaboliczna, porażenie oddychania i zatrzymanie akcji serca. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza.

FLUORMEX - Dawkowanie

 1. W ciągu roku należy stosować jedną serię zabiegów.
 2. Przez serię zabiegów rozumie się stosowanie żelu 5 do 10 razy co dwa tygodnie, tzn. 1 szczotkowanie co 2 tygodnie przez 10 do 20 tygodni.

FLUORMEX - Sposób użycia

 • Około 1 cm wyciśniętego żelu nanosi się na szczoteczkę do zębów i szczotkuje zęby przez 3 minuty.
 • Dzieci w wieku poniżej 9 lat muszą być nadzorowane przez dorosłych w trakcie stosowania żelu, aby nie połykały go podczas szczotkowania; powinny lekko przepłukać jamę ustną po zabiegu.
 • Wcieranie – około 1 cm wyciśniętego żelu wciera się we wszystkie powierzchnie zębów przy pomocy wacika (w gabinecie stomatologicznym).
 • U dzieci w wieku poniżej 9 lat z zaawansowaną próchnicą zaleca się pozostawić niewielkie ilości żelu w bruzdach na powierzchniach zgryzowych zębów.
 • Przed rozpoczęciem fluorkowania szkliwa zębów konieczne jest dokładne usunięcie kamienia nazębnego.
 • Po zakończeniu zabiegu szczotkowania lub wcierania należy wypluć ślinę.
 • Nie płukać jamy ustnej (z wyjątkiem dzieci w wieku poniżej 9 lat, u których wskazane jest lekkie przepłukanie jamy ustnej).
 • Nie jeść przynajmniej pół godziny po zabiegu.

FLUORMEX - Interakcja

Nie stosować jednocześnie innego stężonego preparatu fluorkowego. Pasty do zębów (zawartość fluoru do 1500 ppm) oraz płukanki (zawartość fluoru do 250 ppm) do codziennego stosowania mogą być używane razem z lekiem Fluormex żel zgodnie z zaleceniem lub pod nadzorem lekarza.

FLUORMEX -Podmiot odpowiedzialny

CHEMA-ELEKTROMET Spółdzielnia Pracy
Przemysłowa 9
35-105 Rzeszów


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990079117
Parametry techniczne:
Postać:
zel
Dawka:
(33,19mg+22,1mg)/g
,
(0
,
03319g+0
,
0221g)/g
Opakowanie:
50 g
Lek na receptę:
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Data ważności:
2024.09.30
BLOZ:
5568501
pixel