Dicloziaja żel 0,01 g/g 100 g (tuba)
- Stosowany jest w miejscowym leczeniu: ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (np. zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty), bólu pleców i pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni oraz
Dicloziaja żel 0,01 g/g 100 g (tuba)
Działanie: Niesteroidowy lek przeciwzapalny (pochodna kwasu aminofenylooctowego) do stosowania zewnętrznego o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym w postaci żelu o strukturze liposomalnej. Mechanizm działania polega na hamowaniu syntezy prostaglandyny (zmniejszanie zawartości kwasu arachidonowego w granulocytach). Działa przeciwagregacyjnie na płytki krwi. Zastosowany na skórę łagodzi ból, zmniejsza obrzęk, przeciwdziała stanom zapalnym pochodzenia reumatycznego i pourazowego. Jest metabolizowany w wątrobie i wydalany w postaci metabolitów, głównie z moczem.
Wskazania: Leczenie miejscowe: stanów zapalnych, bólów i obrzęków pourazowych kończyn (takich jak skręcenia, stłuczenia, przeciążenia), bólów stawów obwodowych i stawów kręgosłupa, stanów zapalnych tkanek miękkich (takich jak zapalenie ścięgien, zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej - "łokieć tenisisty"), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy i inne NLPZ objawiająca się napadami astmy, pokrzywką lub ostrym nieżytem nosa. Nie stosować na zmiany zapalne skóry, otwarte rany oraz błony śluzowe. Unikać kontaktu z oczami. Nie stosować pod opatrunki, które nie przepuszczają powietrza.
Działania niepożądane: Sporadycznie zaczerwienienia skóry, pieczenie, świąd lub wysypkę. W przypadku stosowania leku na duże powierzchnie ciała i długotrwałe, mogą wystąpić ogólnoustrojowe objawy niepożądane: uaktywnienie choroby wrzodowej, zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, zawroty oraz bóle głowy a także osłabienie, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu, napad astmy, obrzęk naczynioruchowy, nadwrażliwość na światło słoneczne.
Dawkowanie: Należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę i lekko wsmarować. W zależności od powierzchni zaleca się jednokrotnie użyć od 2 do 4 g żelu (ilość odpowiadająca od 3 do 5 cm długości wyciśniętego z tuby paska żelu). Po zastosowaniu leku umyć ręce, chyba że to ręce są miejscem leczenia. Należy unikać kontaktu z oczami i ustami. Bez kontaktu z lekarzem, nie należy go stosować dłużej niż przez 14 dni. Zaleca się kontrolę lekarską po 7 dniach stosowania żelu oraz w przypadku braku skuteczności leczenia lub z chwilą nasilenia się objawów chorobowych.
Substancja czynna: 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodu.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.