• Neo-Pancreatinum Forte 10000j. x 20 kapsułek

Neo-Pancreatinum Forte 10000j. x 20 kapsułek

Producent: JELFA S.A. P.F.
  • Przewlekłe zapalnie trzustki (długotrwałe zapalenie trzustki - gruczołu z tyłu brzucha, wydzielającego enzymy), mukowiscydoza, niedrożność przewodów trzustkowych i żółciowych spowodowane przez nowotwór, operacja usunięcia trzustki i żołądka.
25,49 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Neo-Pancreatinum Forte 10000j. x 20 kapsułek

Działanie:

NEO-PANCREATINUM FORTE należy do grupy leków zawartych "terapią zastępczą enzymami trzustkowymi". NEO-PANCREATINUM FORTE zawiera trzy leki: proteazę, amylazę i lipazę. Są to białka które pomagają przetworzyć i strawić jedzenie. Bez nich organizm nie otrzyma pokarmu, którego potrzebuje.

Wskazania:

Przewlekłe zapalnie trzustki (długotrwałe zapalenie trzustki - gruczołu z tyłu brzucha, wydzielającego enzymy), mukowiscydoza, niedrożność przewodów trzustkowych i żółciowych spowodowane przez nowotwór, operacja usunięcia trzustki i żołądka.

Przeciwwskazania

Uczulenie (nadwrażliwość) na pankreatynę lub na białko wieprzowe lub którykolwiek z pozostałych składników leku, w ostrym zapaleniu trzustki oraz w pogorszeniu przewlekłego zapalenia.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, NEO-PANCREATINUM FORTE może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zaburzenia układu immunologicznego: stosowanie leku NEO-PANCREATINUM FORTE może być związane z wystąpieniem objawów uczulenia.

Objawy te mogą obejmować wysypkę, kichanie, łzawienie. Zaburzenia żołądka i jelita: w przypadku stosowania dużych dawek leku mogą wystąpić: biegunka, nudności, wymioty. Pankreatyna może powodować podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i okolicy odbytu, zwłaszcza u dzieci.

Zaburzenia nerek i dróg moczowych: w przypadku stosowania dużych dawek leku może wystąpić zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy i moczu, kamica moczowa.

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: lek hamuje wchłanianie kwasu foliowego i soli żelaza. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Dawkowanie

Lek NEO-PANCREATINUM FORTE należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Lek NEO-PANCREATINUM FORTE należy stosować w czasie posiłku, popijając wodą lub innymi niekwaśnymi płynami. Lek NEO-PANCREATINUM FORTE kapsułki należy połykać w całości, nie należy ich rozgryzać, kruszyć ani trzymać w jamie ustnej, gdyż może to powodować podrażnienie błony śluzowej, a także zmniejszyć skuteczność leku. Zwykle stosuje się. Dorośli: od 2 do 4 kapsułek z każdym posiłkiem.

Dzieci dawka dla dzieci powinna być zawsze ustalona z lekarzem.

Interakcja: -

Substancja czynna: Pancreatinum

Podmiot odpowiedzialny: Przedsiębiorstwo Famaceutyczne Jelfa S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991075613
Parametry techniczne:
Postać:
kaps.dojel.
Dawka:
10 000 j. Ph.Eur.
Opakowanie:
20 kaps. (pojemnik)
Lek na receptę:
nie
pixel