• Normalac syrop 200ml

Normalac syrop 200ml

  • Działanie: Normolac to płynny lek przeczyszczający, bazujący na osmotycznych właściwościach laktulozy.
11,50 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Normalac syrop 200ml

Działanie: Preparat zawiera laktulozę, która jest syntetycznym disacharydem i nie ulega rozkładowi pod wpływem disacharydaz w jelicie cienkim oraz w niezmienionej postaci dociera do jelita grubego, gdzie pod wpływem bakterii jest rozkładana do dwutlenku węgla i kwasów organicznych - głównie do kwasu mlekowego, octowego, mrówkowego. Obecność tych kwasów powoduje: obniżenie pH w jelicie grubym, a tym samym zwiększenie kwasowości co ma istotny wpływ na wiele procesów metabolizmu jak produkcja i wchłanianie amoniaku, tworzenie endoksyn, równowagę flory bakteryjnej jelit; utrzymanie wody w jelicie grubym, działanie osmotyczne zwiększa płynność treści jelitowej, oraz aktywizuje kurczliwość jelita grubowego, nie zakłócając wchłaniania jonów mineralnych (fizjologiczny charakter regulacji wydalania).
Wskazania: W encefalopatii wątrobowej, w zaparciach (regulacja wydalania).
Przeciwwskazania: Nie należy stosować leku Normalac w przypadku: nadwrażliwości na substancję czynną lub którąkolwiek z substancji pomocniczych leku; galaktozemii; niedrożności jelit; przyjmowania innych leków stosowanych w zaparciach.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek Normalac może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Stosowanie preparatu w wysokich dawkach może spowodować bóle brzucha, biegunkę, wzdęcia, wiatry. Przy długotrwałym stosowaniu istnieje możliwość powstania niedoborów elektrolitowych. U niektórych osób w czasie stosowania leku Normalac mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Dawkowanie: Lek Normalac należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Pacjenci z encefalopatią wątrobową: od 90 - 190 ml na dobę w 2-3 dawkach podzielonych. W zaparciach: dawka początkowa 20 ml na dobę następnie 10 ml na dobę jako dawka podtrzymująca. U niektórych pacjentów konieczna może być dawka początkowa 30 - 40 ml, następnie kontynuować leczenie podtrzymujące jak wyżej (10 ml). Preparat może być podawany wraz z wodą, sokami owocowymi, mlekiem. W przypadku wrażenia, że działanie leku Normalac jest za mocne lub za słabe, należy poinformować lekarza.
Substancja czynna: Lactulosum
Podmiot odpowiedzialny: Molteni Farmaceutici Polska Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990718719
Parametry techniczne:
Opakowanie:
200 ml
,
150 ml
Lek na receptę:
nie
Postać:
syrop
Dawka:
0
,
667 g/ml
pixel