• Nicorette FreshFruit Gum 4 mg 105 szt

Nicorette FreshFruit Gum 4 mg 105 szt

Producent: MCNEIL AB
  • Działanie: Gdy pacjent zaprzestaje palenia papierosów i nikotyna przestaje być regularnie dostarczana do organizmu, zaczynają pojawiać się rożne objawy wynikające z odstawienia nikotyny, między innymi, takie jak: drażliwość, nie
74,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Gdy pacjent zaprzestaje palenia papierosów i nikotyna przestaje być regularnie dostarczana do organizmu, zaczynają pojawiać się rożne objawy wynikające z odstawienia nikotyny, między innymi, takie jak: drażliwość, niepokój, zaburzenia nastroju, zawroty i bole głowy oraz zaburzenia snu. Za pomocą gumy do żucia Nicorette FreshMint Gum można im zapobiec lub je osłabić, dostarczając do organizmu w krótkim czasie niewielkie dawki nikotyny. Nikotyna zawarta w gumie Nicorette FreshMint Gum podawana jest w czystej postaci. W odróżnieniu od papierosów, guma do żucia Nicorette FreshMint Gum nie wydziela szkodliwych substancji smolistych ani dwutlenku węgla, które powstają w procesie spalania.
Wskazania: Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych poprzez zmniejszenie głodu nikotynowego i objawów odstawiennych występujących po zaprzestaniu palenia.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość (uczulenie) na nikotynę lub inne składniki gumy do żucia Nicorette FreshMint Gum.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, lecznicza guma do żucia Nicorette FreshMint Gum może powodować działania niepożądane. Lecznicza guma do żucia Nicorette FreshMint Gum, może powodować działania niepożądane podobne do tych, które występują po nikotynie wchłanianej podczas palenia papierosów lub stosowania innych postaci tytoniu. Działania te są w większości zależnie od dawki nikotyny. Większość możliwych działań niepożądanych występuje w ciągu pierwszych tygodni po rozpoczęciu leczenia. Zgłaszane działania niepożądane związane z zastosowaniem gumy do żucia Nicorette FreshMint Gum 2 mg i 4 mg obejmują: Zaburzenia układu nerwowego: Bardzo częste: Bole głowy. Częste: Zawroty głowy. Zaburzenia kardiologiczne: Nieczęste: Palpitacje (kołatanie serca). Bardzo rzadkie: Przejściowe migotanie Przedsionków. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: Bardzo częste: Uczucie dyskomfortu, czkawka, nudności. Częste: Wymioty. Zmiany skórne i tkanki Nieczęste: Rumień, pokrzywka podskórnej: Objawy ogólne i miejscowe: Bardzo częste: Ból jamy ustnej i gardła, ból mięśni żuchwy. Rzadkie: Reakcje alergiczne w tym obrzęk naczynioruchowy. Bardzo częste (>1/10), częste (>1/100, <1/10), nieczęste (>1/1 000, <1/100); rzadkie (>1/10 000, <1/1 000); bardzo rzadkie (1/10 000), uwzględniając pojedyncze doniesienia. Część objawów może być związana z objawami odstawiennymi po zaprzestaniu palenia, np. zawroty głowy, ból głowy, bezsenność. Częściej pojawiające się owrzodzenia jamy ustnej przypominające afty mogą wystąpić w związku z zaprzestaniem palenia. Ich przyczyna jest nieznana. Guma do żucia może przyklejać się, a w rzadkich przypadkach powodować uszkodzenia protez dentystycznych. U niektórych w czasie stosowania leku Nicorette FreshMint Gum mogą wystąpić inne działania niepożądane niewymienione w ulotce. W takim przypadku należy poinformować o nich lekarza.
Dawkowanie: Doustnie. Należy przyjąć jedną kostkę gumy, kiedy poczuje się chęć zapalenia papierosa. Lecznicza guma do żucia Nicorette FreshFruit Gum ułatwia rzucenie palenia osobom zdecydowanym na wyjście z nałogu, pomaga osobom palącym w czsowym powstrzymaniu się od palenia, ułatwia ograniczenie palenia osobom nie chcącym lub nie będącym w stanie rzucić nałogu. Technika żucia: 1. Gumę należy żuć wolno do momentu poczucia smaku. 2. następnie przerwać żucie i zatrzymać gumę między dziąsłem a policzkiem. 3. Należy zacząć żuć ponownie, gdy smak zaniknie. 4. Czynność tę należy powtarzać przez 30 minut.
Interakcja: -
Substancja czynna: 1 kostka gumy zawiera 4mg nikotyny w postaci nikotyny z kationem.
Podmiot odpowiedzialny: McNeil AB, Szwecja

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990772803
Parametry techniczne:
Opakowanie:
105 szt.
Lek na receptę:
nie
Postać:
guma do żucia lecz.
Dawka:
4 mg
pixel