• ACC mini, saszetki 100mg x 20 sztuk

ACC mini, saszetki 100mg x 20 sztuk

Producent: SANDOZ GMBH
  • Działanie: Granulat do sporządzenia roztworu doustnego, zawiera substancję czynną acetylocysteinę - lek, który przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej, pobudza jej wydzielanie i ułatwia odkrztuszanie.
10,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

ACC mini, saszetki 100mg x 20 sztuk

 

Działanie

Granulat do sporządzenia roztworu doustnego, zawiera substancję czynną acetylocysteinę - lek, który przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej, pobudza jej wydzielanie i ułatwia odkrztuszanie.

Wskazania

Stosuje się jako lek rozszerzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku u następujących osób: - uczulonych na acetylocysteinę lub na dowolny składnik leku, objawami uczulenia mogą być: świąd, pokrzywka, wysypka, skurcz oskrzeli, przyspieszone bicie serca i obniżone ciśnienie tętnicze krwi. Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów należy natychmiast przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem, - z czynną chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy, - z ostrym stanem astmatycznym, - ze zmniejszoną zdolnością do odkrztuszenia wydzieliny, - z nietolerancją fruktozy, - u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, - u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Niezbyt często: może wystąpić zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, szumy uszne. Rzadko: może wystąpić zgaga, nudności, wymioty, biegunka, reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywka, wysypka, skurczem oskrzeli, przyspieszonym biciem serca i obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi. Opisywano rzadkie przypadki krwawienia, częściowo związanego z reakcją alergiczną. Bardzo rzadko: może wystąpić niedokrwistość, krwotok i krwotok osierdzia. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, nie wymienionych w ulotce należy poinformować o nich lekarza.

Dawkowanie

Zwykle stosuje się następujące dawkowanie. Dorośli i młodzież w wieku poniżej 14 lat: zawartość 2 saszetek dwa lub trzy razy na dobę ( co odpowiada 400 mg do 600 mg acetylocysteiny na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych). Dzieci w wieku od 6 do 14 lat: zawartość 1 saszetki trzy razy na dobę lub zawartość dwóch saszetek dwa razy na dobę ( co odpowiada 300 mg do 400 mg acetylocysteiny na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych). Bez zalecania lekarza nie należy stosować leku dłużej niż 4 do 5 dni.

Substancja czynna

Acetylcysteinum

Podmiot odpowiedzialny

Sandoz GmbH - Austria

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990331512
Parametry techniczne:
Opakowanie:
20 sasz.a 3g
Lek na receptę:
nie
Postać:
pr.do p.rozt.doust.
Dawka:
0
,
1 g
BLOZ:
3144701
pixel