• XYLORIN Aerozol do nosa 550 μg/ml 18ml

XYLORIN Aerozol do nosa 550 μg/ml 18ml

  • Ksylometazolina podana miejscowo powoduje skurcz drobnych tętniczek, przez co zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa. Prowadzi to do udrożnienia przewodów nosowych, zmniejszenia ilość wydzieliny i ułatwienia oddychania.
15,33 zł
/ opakowanie
Dodaj do ulubionych

XYLORIN Aerozol do nosa 550 μg/ml 18ml

 Xylometazolini hydrochloridum

Xylorin jako substancję czynną zawiera chlorowodorek ksylometazoliny. Związek ten, podany miejscowo do jamy nosowej, powoduje skurcz drobnych naczyń krwionośnych, co skutkuje zmniejszeniem obrzęku i przekrwienia błony śluzowej. W efekcie dochodzi do udrożnienia przewodów nosowych, ograniczenia ilości zalegającej wydzieliny i ułatwienia oddychania przez nos.

Działanie leku obserwuje się już po 5 - 10 minutach od rozpylenia w obrębie jamy nosowej oraz utrzymuje się przez 5 do 6 godzin.

1 ml roztworu zawiera 550 μg chlorowodorku ksylometazoliny.

 XYLORIN - wskazania

Łagodzenie i znoszenie objawów zapalenia błony śluzowej jamy nosowej i zatok przynosowych, m.in. obrzęku, wysięku (kataru) i uczucia zatkanego nosa.

 XYLORIN - przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na ksylometazolinę lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Nadwrażliwość na leki działające na układ współczulny.
  • Jaskra z wąskim kątem przesączania.
  • Równoczesne przyjmowanie inhibitorów MAO lub trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych.
  • Zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa.
  • Stany po zabiegu usunięcia przysadki lub operacjach z odsłonięciem opony twardej.

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować sięz lekarzem.

 XYLORIN - dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 6. roku życia: 1 - 2 dawki dziennie, jednorazowo do każdego otworu nosowego, co 8 godzin, przez 3 - 5 dni.

Jeżeli po tym czasie stosowania leku nie zaobserwuje się poprawy lub dojdzie do pogorszenia objawów lub stanu zdrowia, należy udać się do lekarza.

Niewskazane jest podawanie Xylorinu dłużej niż 5 dni.

 XYLORIN - sposób użycia

Przed użyciem aerozolu wskazane jest oczyścić nos. Butelkę należy trzymać w pozycji pionowej z aplikatorem do góry, który wkłada się do otworu nosowego. W momencie rozpylania oczy i usta powinny być zamknięte. W tym czasie nie należy brać głębokiego oddechu nosem, aby nie powodować przedostawania się cząsteczek leku do gardła.

 XYLORIN - działania niepożądane

  • Przekrwienie, pieczenie, suchość błon śluzowych nosa i gardła.
  • Kichanie.

Efekty ogólnoustrojowe należą do rzadkości, ale mogą występować jako: przyspieszona akcja i/lub kołatanie serca, wzrost ciśnienia tętniczego, drżenie, osłabienie, zmęczenie, bóle i zawroty głowy.

 XYLORIN - dodatkowe informacje

Długotrwałe lub częste stosowanie, a także podawanie w dawkach większych niż zalecane, może prowadzić do reaktywnego przekrwienia z polekowym zapaleniem błony śluzowej nosa, objawiającym się uczuciem zatkania nosa, wydzieliną z nosa, świądem nosa i kichaniem. Działanie to może wystąpić już po 5 dniach leczenia i jeśli stosowanie leku będzie kontynuowane może doprowadzić do suchego zanikowego zapalenia błony śluzowej nosa.

 Producent

Omega Pharma Poland Sp. z o.o., Al. Niepodległości 18, 02-653 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990170210
Parametry techniczne:
Postać:
aer.do nosa
,
roztwór
Dawka:
550 mcg/ml
,
0
,
55 mg/ml
Opakowanie:
18 ml
Lek na receptę:
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
Polska
Limit sprzedaży:
12
BLOZ:
3013911
pixel