• Acard  75mg x 60 tabletek dojelitowych

Acard 75mg x 60 tabletek dojelitowych

  • Wskazaniem do stosowania preparatu jest choroba niedokrwienna serca, zapobieganie zawałowi serca u osób dużego ryzyka, w niestabilnej chorobie wieńcowej, u osób po przebytym zawale, zapobieganie zatorom naczyń mózgowych u osób z migotaniem przedsionków.
12,16 zł
/ opakowanie
0,20 zł / szt.
Dodaj do ulubionych

Acard 75mg x 60 tabletek dojelitowych

 

Acard - Działanie:

Hamuje agregację płytek krwi. Specjalnie skonstruowana otoczka powoduje, że tabletka rozpada się dopiero w jelicie cienkim, co pozwala ochronić śluzówkę żołądka i dwunastnicy przed podrażnieniem.

Acard - Wskazania:

Wskazaniem do stosowania preparatu jest choroba niedokrwienna serca oraz wszelkie sytuacje kliniczne, w których celowe jest zapobieganie agregacji krwinek płytkowych: zapobieganie zawałowi serca u osób dużego ryzyka, w niestabilnej chorobie wieńcowej, u osób po przebytym zawale, stan po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, angioplastyce wieńcowej, zapobieganie zatorom naczyń mózgowych u osób z migotaniem przedsionków, u osób po przebytym udarze zatorowym mózgu, u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych.

Acard - Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na pochodne kwasu salicylowego, uczulenie na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, tzw. astma aspirynowa, nie stosować u dzieci poniżej 15 roku życia chorych na zakażenia wirusowe, z uwagi na podejrzenie o powodowanie zespołu Rey'a, nie stosować leku w ciąży, choroba wrzodowa, skaza krwotoczna, hemofilia, polipy nosa, trombocytopenia.

Acard - Działania niepożądane:

Kwas acetylosalicylowy podawany w małej dawce jest z reguły dobrze tolerowany przez chorych. Większość opisanych działań niepożądanych występowała po dawkach rzędu kilkuset do kilku tysięcy miligramów dziennie; nie można jednak wykluczyć, że objawy takie mogą wystąpić u osób wrażliwych po dawkach mniejszych. Uczulenie na kwas acetylosalicylowy występuje najczęściej w wieku średnim, najczęściej u kobiet. Reakcje pojawiają się niezależnie od wielkości podanej dawki. Objawami uczulenia mogą być: nieżyt nosa, polipy nosa, skurcz oskrzeli, obrzęk naczyniowy, pokrzywka, eozynofilia. Niezależnie od tych objawów kwas acetylosalicylowy może spowodować tzw. astmę aspirynową, która jest przeciwskazaniem do jego stosowania; rzadko trombocytopenię oraz niedokrwistość hemolityczną. Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego i krwawienia po niskich dawkach stosowanych dojelitowo występują bardzo rzadko.

Acard - Dawkowanie:

Zwykle 75 lub 150 mg 1-2 razy na dobę lub co drugi dzień w czasie posiłku. Jeśli konieczne jest szybkie działanie antyagregacyjne, celowe jest rozpoczęcie leczenia od 300 mg dziennie przez 2 dni, a następnie zmniejszenie dawki do wartości 75-150 mg. Tabletki nie połykać w całości, nie rozgryzać.

Acard - Interakcja:

Częstość występowania interakcji kwasu acetylosalicylowego stosowanego w małych dawkach nie jest dokładnie znana. Lek podawany w dawkach konwencjonalnych nasila działanie leków przeciwzakrzepowych. Jednoczesne podawanie tych leków może być przyczyną nadmiernych krwawień; jednoczesne stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych powoduje wzajemne nasilenie działań niepożądanych (zastrzeżenie to nie odnosi się do paracetamolu); hamuje działanie leków moczopędnych-furosemidu i spironolaktonu; osłabia hipotensyjne działanie inhibitorów konwertazy angiotensyny (kaptopril, analapril), tiazydów (hydrochlorotiazyd, chlortalidon, klopamid) i innych leków hipotensyjnych; może zwiększać stężenie frakcji wolnej kwasu walproinowego, nasilając jego działanie. W konwencjonalnych dawkach (300 mg) może dawać interakcję z doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi.

Acard - Substancja czynna:

1 tabletka dojelitowa zawiera 75mg kwasu acetylosalicylowego.

Podmiot odpowiedzialny:

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. ul. Karolkowa 22/24, 01-207 Warszawa.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990672523
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.dojelit.
Dawka:
75 mg
,
0
,
075 g
Opakowanie:
60 tabl. (2 blist.po 30 s
Lek na receptę:
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
BLOZ:
5527701
pixel