• Rutinoscorbin x 90 tabletek powlekanych

Rutinoscorbin x 90 tabletek powlekanych

  • Stany niedoboru witaminy C; stany zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C (przeziębienia, zakażenia wirusowe w tym grypa); pomocniczo w nadmiernej przepuszczalności naczyń.
12,88 zł
/ szt.
0,14 zł / szt.
Dodaj do ulubionych

Rutinoscorbin x 90 tabletek powlekanych

Rutinoscorbin - Działanie:

Jest lekiem złożonym o skojarzonym działaniu rutozydu i witaminy C. Rutozyd działa ochronnie na ściany naczyń krwionośnych i zmniejsza ich przepuszczalność. Dzięki właściwościom przeciwutleniającym chroni witaminę C przed utlenieniem, dzięki czemu zachowuje ona dłużej swoje właściwości. Witamina C jest związkiem niezbędnym w wielu procesach metabolicznych, uczestniczy w syntezie kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne oraz działa przeciwutleniająco. Ponadto ułatwia przyswajanie żelaza i bierze udział w syntezie hemoglobiny.

Rutinoscorbin - Wskazania:

Stany niedoboru witaminy C; stany zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C (przeziębienia, zakażenia wirusowe w tym grypa); pomocniczo w nadmiernej przepuszczalności naczyń.

Rutinoscorbin - Przeciwwskazania:

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku.

Rutinoscorbin - Działania niepożądane:

Witamina C jest zwykle dobrze tolerowana w zalecanych dawkach. Podczas stosowania dużych dawek witaminy C (powyżej 600 mg na dobę) mogą wystąpić: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (wymioty lub nudności), reakcje nadwrażliwości (wysypka skórna). Dobowe dawki witaminy C większe niż 600 mg działają moczopędnie. U niektórych osób w czasie stosowania leku mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Rutinoscorbin - Dawkowanie:

Lek stosuje się doustnie. Profilaktycznie: 1 do 2 tabletek 2 do 4 razy na dobę. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Rutinoscorbin - Interakcja:

Witamina C nasila działanie kumarynowych leków przeciwzakrzepowych i paracetamolu, zwiększa wchłanianie metali z przewodu pokarmowego, głównie żelaza, może nasilać działania niepożądane kwasu acetylosalicylowego (ASA) związane z jego oddziaływaniem na błonę śluzową żołądka. Witamina C, stosowana w dawkach terapeutycznych może być przyczyną fałszywie ujemnego testu na obecność krwi utajonej w kale.

Rutinoscorbin - Substancja czynna:

1 tabletka zawiera rutozyd 25mg w postaci rutozydu trójwodnego, kwas askorbowy 100mg.

Podmiot odpowiedzialny:

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., ul. Wincentego Rzymowskiego 53, 02-697 Warszawa.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990149735
Parametry techniczne:
Opakowanie:
90 szt.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0
,
1g+0
,
025g
BLOZ:
4323703
pixel