• Aspirin C x 10 tabletek musujących
  • Aspirin C x 10 tabletek musujących
  • Aspirin C x 10 tabletek musujących
  • Aspirin C x 10 tabletek musujących
  • Aspirin C x 10 tabletek musujących
  • Aspirin C x 10 tabletek musujących

Aspirin C x 10 tabletek musujących

Producent: BAYER SP. Z O.O.
  • Działanie: Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w preparacie Aspirin C działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Po przyjęciu doustnym maksymalne stężenie w osoczu występuje po 0,3 do 2 godzin.
17,98 zł
/ opakowanie
Dodaj do ulubionych

Aspirin C x 10 tabletek musujących

 

Działanie: Kwas acetylosalicylowy, substancja czynna zawarta w preparacie Aspirin C działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Po przyjęciu doustnym maksymalne stężenie w osoczu występuje po 0,3 do 2 godzin. Dodatek witaminy C uzupełnia jej niedobory występujące w przebiegu zakażeń.

Wskazania: Dolegliwości bólowe o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni. gorączka. Dolegliwości towarzyszące grypie i przeziębieniu.

Przeciwwskazania: Preparatu nie można stosować w następujących sytuacjach: w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną - kwas acetylosalicylowych lub inne salicylany; u pacjentów ze skazą krwotoczną; w chorobie wrzodowej żołądka lub dwunastnicy; w ostatnim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane: Rzadko występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak: nudności, biegunka, wymioty oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które w wyjątkowych przypadkach mogą prowadzić do niedokrwistości. Czasami może dochodzić do rozwoju wrzodów trawiennych z krwawieniem i perforacją. jeżeli wystąpią czarne, smoliste stolce, należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza. Rzadko dochodzi do reakcji nadwrażliwości ( w postaci np. napadów duszności lub reakcji skórnych). Opisano pojedyncze przypadki zaburzenia pracy wątroby (wzrost aktywności aminotransferaz) i nerek, hipoglikemii oraz reakcji skórnych o szczególnie ciężkim przebiegu. Zawroty głowy, szum w uszach zwłaszcza u dzieci i osób starszych, mogą być objawami przedawkowania.

Dawkowanie: Dorośli: 400-800 mg jednorazowo ( co odpowiada 1-2 tabletkom musującym). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana co 4-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek musujących. Dzieci powyżej 9 lat - jedynie na zlecenie lekarza: 400 mg kwasu acetylosalicylowego jednorazowo (co odpowiada 1 tabletce musującej). W razie potrzeby dawka jednorazowa może być powtarzana do 3 razy na dobę, w odstępach co 4-8 godzin) Tabletki należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.

Interakcja: Kwas acetylosalicylowy nasila: działanie leków przeciwzakrzepowych, ryzyko krwawień z przewodu pokarmowegopodczas jednoczesnego stosowania kortykosteroidów lub spożywania alkoholu, działania oraz objawy niepożądane niesteroidowych leków przeciwzapalnych, działanie pochodnych sulfonylomocznika, działanie metotreksatu (terapeutyczne i niepożądane), stężenie w osoczu: digoksyny, barbituranów, związków litu, działanie sulfonamidów i ich połączeń, działanie kwasu walproinowego. Kwas acetylosalicylowy osłabia działanie: antagonistów aldosteronu i diuretyków pętlowych, leków przeciwnadciśnieniowych, leków przeciwdnawnych zwiększających wydalanie kwasu moczowego. Preparat można zastosować jednocześnie z wyżej wymienionymi lekami wyłącznie na zlecenie lekarza.

Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg kwasu askorbinowego (witaminy C).

Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990192816
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.mus.
Dawka:
400mg+240mg
,
0
,
4g+0
,
24g
Opakowanie:
10 tabl.
Lek na receptę:
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
BLOZ:
4004501
pixel