• Aviomarin 50 mg x 5 tabletek

Aviomarin 50 mg x 5 tabletek

  • Działanie: Lek z grupy etanoloamin wykazujących działanie przeciwwymiotne oraz przeciwhistaminowe, parasympatykolityczne i uspokajające.
18,95 zł
/ opakowanie
Dodaj do ulubionych

Aviomarin 50 mg x 5 tabletek

 

 

Działanie: Lek z grupy etanoloamin wykazujących działanie przeciwwymiotne oraz przeciwhistaminowe, parasympatykolityczne i uspokajające. Dimenhydrinat działa silnie hamująco na czynność ośrodka wymiotnego w rdzeniu przedłużonym i odruchy błędnikowe. Działanie to jest nasilone przez właściwości parasympatykolityczne (zmniejszenie napięcia mięśni gładkich i perystaltyki przewodu pokarmowego, zahamowanie czynności wydzielniczej ślinianek, osłabienie czynności wydzielniczej żołądka). Początek działania występuje po 20-30 min, efekty kliniczne obserwowane są przez 4-6 h po podaniu leku.

Wskazania: Zapobieganie chorobie lokomocyjnej. Zapobieganie i leczenie nudności i wymiotów innego pochodzenia (z wyjątkiem wywołanych przez leki stosowane w chemioterapii nowotworów).

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na dimenhydraminę lub pozostałe składniki preparatu. Padaczka. Ostre wysiękowe i pęcherzowe choroby skóry. I trymestr ciąży. Okres karmienia piersią. Dzieci poniżej 2 r.ż. Nie stosować jednocześnie z lekami działającymi hamująco na o.u.n. ani z alkoholem.

Działania niepożądane: Może powodować: uczucie osłabienia, zmęczenia, senność i zaburzenia koncentracji; niekiedy niepokój, nudności i wymioty, biegunkę lub zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej. Rzadko, po bardzo dużych dawkach, mogą wystąpić: zaburzenia widzenia (upośledzenie widzenia w ciemności i widzenia kolorów), trudności w oddawaniu moczu, niedokrwistość hemolityczna, zawroty głowy, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Sporadycznie: złuszczające zapalenie skóry, ból głowy, zmniejszenie łaknienia, bezsenność, reakcje alergiczne. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do zależności lekowej

Dawkowanie: Profilaktycznie: przynajmniej na 30 minut przed planowaną podróżą lub zażyciem źle tolerowanego leku: - dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: 1 do 2 tabletek - dzieci 5-14 lat: 1/2 do 1 tabletki W razie konieczności dawkę można powtórzyć. Nudności i wymioty: dorośli i dzieci powyżej 14 roku życia: 1 do 2 tabletek, jeśli potrzeba co 4 do 6 godzin, nie więcej niż 400 mg na dobę. - dzieci 5-14 lat: 1/2 do 1 tabletki, jeśli potrzeba co 6 do 8 godzin, nie więcej niż 150 mg na dobę.

Interakcja: Dimenhydrinat nasila działanie atropiny, trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych, amin katecholowych, leków wpływających hamująco na o.u.n. (m.in. leki nasenne, uspokajające), a także alkoholu - nie stosować łącznie. Inhibitory MAO zwiększają działanie przeciwcholinergiczne dimenhydrinatu. Z diazepamem działa synergicznie, z amfetaminą i jej pochodnymi - antagonistycznie. Osłabia działanie kortykosteroidów i doustnych leków przeciwzakrzepowych. Z solami bizmutu oraz lekami przeciwbólowymi, psychotropowymi i skopolaminą może powodować osłabienie wzroku. Nie stosować jednocześnie z lekami ototoksycznymi (streptomycyna, neomycyna, wiomycyna, kanamycyna, amikacyna, furosemid) - dimenhydrinat maskuje objawy uszkodzenia słuchu.

Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 50mg dimenhydraminy.

Podmiot odpowiedzialny: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990324712
Parametry techniczne:
Postać:
tabl.
Dawka:
50 mg
,
0
,
05 g
Opakowanie:
5 tabl.
Lek na receptę:
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
BLOZ:
4120401
pixel