• APAP ból i gorączka C plus tabletki musujące x 10 sztuk

APAP ból i gorączka C plus tabletki musujące x 10 sztuk

  • Preparat przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Łagodzi objawy towarzyszące przeziębieniu oraz innym infekcjom wirusowym, jak ból gardła, głowy, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, gorączka.
16,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

APAP ból i gorączka C plus (500 mg + 300 mg) x 10 tabletek musujących

Paracetamolum + Acidum ascorbicum

Paracetamol uśmierza ból oraz obniża gorączkę poprzez hamowanie aktywności ośrodkowej cyklooksygenazy odpowiedzialnej za powstawanie czynników podnoszących temperaturę ciała i pobudzających receptory bólowe. Nie wywiera wpływu przeciwzapalnego ani nie zmniejsza syntezy prostaglandyn na obwodzie, dzięki czemu - w porównaniu do leków z grupy NLPZ - nie drażni błony śluzowej żołądka i nie zaburza procesów krzepnięcia krwi.
Kwas askorbowy, czyli witamina C, jest naturalnym "wymiataczem" wolnych rodników tlenowych o szkodliwym działaniu na komórki i tkanki. Wspiera i pobudza układ immunologiczny organizmu do wzmożonej odpowiedzi na infekcję.

Wskazania

Łagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu, grypie oraz innym infekcjom wirusowym:

  • bóle głowy, gardła, mięśniowe, kostno-stawowe; 
  • gorączka;
  • obrzęk błony śluzowej jamy nosowej oraz katar.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na paracetamol, kwas askorbowy lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Ciężka niewydolność wątroby lub nerek albo inne poważne choroby tych narządów.
  • Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Jednoczesne przyjmowanie innych preparatów zawierających paracetamol (ryzyko nasilenia działań niepożądanych lub zatrucia).
  • Nadużywanie alkoholu, stan niedożywienia organizmu.
  • Kamica moczowa.
  • Fenyloketonuria (obecność aspartamu).

Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat do stosowania doustnego.
Tabletkę rozpuścić w 100 ml (ok. pół szklanki) ciepłej wody i natychmiast wypić sporządzony roztwór.

Dorośli i młodzież powyżej 12. roku życia

1 tabletka (500 mg paracetamolu) doraźnie lub co 4 - 6 godzin.
Maksymalna dawka dobowa dla leku APAP Przeziębienie Fast wynosi 3 tabletki. Nie należy jej przekraczać.

Jeżeli po 3 - 5 dniach przyjmowania leku objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, należy zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Paracetamol może wchodzić w interakcje z innymi przyjmowanymi równocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które wpływa APAP Przeziębienie Fast.

Objawy niepożądane w czasie stosowania leku APAP Przeziębienie Fast należą do rzadkości. Mogą wystąpić m.in.:

  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
  • zmiany w obrazie krwi (bardzo rzadko);
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

Dodatkowe informacje

W trakcie leczenia produktami leczniczymi zawierajacymi paracetamol nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.
Przewlekłe stosowanie leku APAP Przeziębienie Fast może doprowadzić do wystąpienia martwicy brodawek nerkowych lub kolki nerkowej.

Podmiot odpowiedzialny

USP Zdrowie Sp. z o.o., ul. Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909991004927
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 tabl. (5 blist.po 2 szt.)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.mus.
Dawka:
0
,
5g+0
,
3g
BLOZ:
3000925

Dbamy o Twoją prywatność

Nasz Sklep (znajdujący się pod adresem aptekafragal.pl) przetwarza Twoje dane osobowe zbierane w Internecie, np. adres IP Twojego urządzenia oraz informacje zapisywane za pomocą technologii służących do ich śledzenia i przechowywania, takich jak pliki cookies, sygnalizatory www lub innych podobnych technologii.

Za ich pomocą zbieramy informacje, które mogą stanowić dane osobowe. Wykorzystujemy je w celach analitycznych, marketingowych oraz aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań.

Wyrażam zgodę na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, w tym z plików cookies, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę Fragal Sp. z o.o. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności).

Niezależnie od tego, masz również prawo odmówić wyrażenia zgody na korzystanie w Internecie ze wspomnianych wyżej technologii, dostępu do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywania oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez firmę Fragal Sp. z o.o. oraz jej partnerów, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). W tym celu kliknij: „ NIE WYRAŻAM ZGODY ” bądź dokonaj zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej, z której aktualnie korzystasz (w zakresie plików cookies). Więcej informacji dowiesz się ze strony Polityka prywatności i cookies.

NIE WYRAŻAM ZGODY
ZGADZAM SIĘ, CHCĘ PRZEJŚĆ DO STRONY
pixel