• Espumisan 40mg x 100 kapsułek

Espumisan 40mg x 100 kapsułek

Producent: BERLIN CHEMIE AG
  • Środek przeciw wzdęciom, zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się gazów w jelitach.
16,88 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Espumisan 40mg x 100 kapsułek

Środek przeciw wzdęciom, zapobiega nadmiernemu gromadzeniu sięgazów w jelitach. Nie powoduje zmiany pH zawartości przewodu pokarmowego, nie zmnienia procesów trawiennych, nie zakłóca mechanizmów absorbcji z jelit i nie wywołuje miejscowych podrażnień. Simetikon zmniejsza napięcie powierzchniowe na granicy fazy pomiędzy płynną zawartością układu pokarmowego i pęcherzykami gazów. Tym samym ułatwia pękanie pęcherzyków gazowych nagromadzonych w treści pokarmowej oraz śluzie przewodu pokarmowego. Uwolnione przy tym gazu mogą być eliminowane w wyniku perystaltyki jelit. W celach terapeutycznych simetikon stosuje się objawowo, niezależnie od przyczyn gromadzenia się gazów. Podawany przed badaniami rentgenowskimi żołądka, jelit, przewodów żółciowych, nerek iosób istotny poprawia jakość zdjęć. 

Espumisan - Wskazania:

Wszystkie dolegliwości, którym towarzyszy gromadzenie się gazów i wzdęcia brzucha. Stosuje się również w celu usunięcia gazów przed badaniami radiologicznymi i ultrasonografią oraz jako substancję dodatkową podawaną razem ze środkiem cieniującym w badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu.

Espumisan - Przeciwwskazania:

Leku nie należy podawać chorym z nadwrażliwością na simetikon i na 4-hydroksybenzoesan metylu (alergia krzyżowa).

Espumisan - Działania niepożądane:

Dotychczas nie zaobserowowano działań niepożądanych, nawet po kilkuletnim stosowaniu Espumisanu. Substancja czynna - simetikon, nie wchłania się z przewodu pokarmowego, jest nietoksyczna i dobrze tolerowana przez organizm chorego.

Espumisan - Dawkowanie:

Przy wzdęciach, uczuciu pełności, ucisku przepony na serce spowodowanym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym - dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1 do 4 kapsułek na dobę, dorośli maksymalnie 3 razy po 2 kapsułki. Lek można podawać pacjentom po zabiegach chirurgicznych jamy brzusznej, u których wystąpiły wzdęcia. Przygotowanie do badań radiologicznych i ultrasonografii: 2 kapsułki wieczorem w dniu poprzedzającym badanie i 2 kaspułki rano w dniu badania. Preparat zażywa się w trakcie lub po posiłkach, w razie potrzeby przed położeniem się spać. Nie ma przeciwskazań, by lek stosować przez długi okres, nawet kilku lat. Skuteczność działania leku nie obniża się, jeśli preparat jest stosowany z przerwami. Espumisan jest lekiem, który nie zawiera cukru i może być podawany chorym na cukrzycę oraz pacjentom z zaburzeniami trawienia.

Espumisan - Substancja czynna:

1 kapsułka zawiera 40 mg simetikonu.

Podmiot odpowiedzialny:

Berlin - Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o., ul. Zygmunta Słomińskiego 4, 00-204 Warszawa. 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990168729
Parametry techniczne:
Postać:
kaps.
Dawka:
0
,
04 g
Opakowanie:
100 kaps. (blist.)
Lek na receptę:
nie
BLOZ:
5580501
pixel