• Ibum Sprint, 200 mg, 60 kapsułek miękkich

Ibum Sprint, 200 mg, 60 kapsułek miękkich

Producent: HASCO-LEK PPF
  • Działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego.
35,50 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Ibum Sprint, 200 mg, 60 kapsułek miękkich

Ibuprofenum

Ibum to produkt leczniczy, w którego skład wchodzi ibuprofen - substancja czynna z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jego działanie bazuje na hamowaniu cyklooksygenazy, enzymu uczestniczącego w produkcji endogennych czynników indukujących procesy zapalne i gorączkę oraz pobudzających receptory bólowe.

IBUM - Wskazania

  • Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: głowy (w tym bóle napięciowe i migrenowe), zębów, mięśniowe, stawowe, kostne, pourazowe i pooperacyjne.
  • Nerwobóle.
  • Bolesne miesiączkowanie.
  • Stany gorączkowe w przebiegu przeziębienia, grypy lub innych chorób wywołanych infekcjami.

IBUM - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego, - choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ - ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca, - nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej - III trymestr ciąży, - nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych), - skaza krwotoczna, - u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

IBUM - Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek Ibum może powodować działania niepożądane. Działania niepożądane występujące niezbyt często (u 1 do 10 na 1000 pacjentów stosujących lek): ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd. Działania niepożądane występują

IBUM - Dawkowanie

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania doustnego, u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku co najmniej 12 lat.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 

  • dawka początkowa 200mg do 400mg (1-2 kapsułki), w razie potrzeby co 4 do 6 godzin.

Nie należy stosować dawki większej niż 1200mg ( 6 kapsułek) na dobę.

IBUM - Podmiot odpowiedzialny

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.
ul. Żmigrodzka 242 E
51-131 Wrocław


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990952762
Parametry techniczne:
Opakowanie:
60 tabl. (2 blist.po 30 s
Lek na receptę:
nie
Postać:
kaps.miękkie
Dawka:
0
,
2 g
BLOZ:
6799706
pixel