• Slow-Mag B6 x 50 tabletki dojelitowe

Slow-Mag B6 x 50 tabletki dojelitowe

  • Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu oraz zmniejsza jego wydalanie z moczem.
13,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Slow-Mag B6 x 50 tabletki dojelitowe

Slow-Mag B6 - Działanie:

SLOW-MAG B6 w postaci tabletek dojelitowych zawiera substancje czynne magnezu chlorek sześciowodny oraz pirydoksyny chlorowodorek (witamina B6).

Slow-Mag B6 - Wskazania:

Niedobory magnezu i witaminy B6. Niedoborom magnezu mogą towarzyszyć: bóle mięśniowe, tiki, drżenia mięśni, bóle głowy, stany znużenia, wzmożona drażliwość, zmniejszona odporność na stres, zaburzenia snu, zaburzenia stężenia lipidów w surowicy krwi, zaburzenia rytmu serca, przyspieszone zmiany miażdżycowe naczyń, nadciśnienie tętnicze, przyspieszona osteoporoza. Do zwiększonej utraty magnezu dochodzi także w trakcie przyjmowania leków moczopędnych. Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu oraz zmniejsza jego wydalanie z moczem.

Slow-Mag B6 - Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na chlorek magnezu, witaminę B6 lub jakikolwiek inny składnik leku; podwyższone stężenie magnezu w surowicy krwi (hipermagezemia); znaczne niedociśnienie tętnicze lub zaburzenia przewodnictwa mięśnia sercowego; ciężka niewydolność nerek lub miastenia (choroba charakteryzująca się osłabieniem i zmęczeniem mięśni); równoczesne stosowanie lewodopy.

Slow-Mag B6 - Działania niepożądane:

Jak każdy lek, SLOW-MAG B6 może powodować działania niepożądane. Możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych, między innymi działania przeczyszczającego.

Slow-Mag B6 - Dawkowanie:

Dorośli: W profilaktyce: 1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem. W niedoborze magnezu i witaminy B6: 5 tabletek na dobę (2 tabletki rano i 3 tabletki wieczorem) przez 3 tygodnie, a następnie 3 tabletki wieczorem. Dzieci powyżej 12 lat: W terapii krótkotrwałej, maksymalnie do 3 tabletek na dobę w dawkach podzielonych. Tabletki należy połykać w całości, nie należy rozgryzać ani dzielić. Po każdorazowym podaniu leku pojemnik należy natychmiast szczelnie zamknąć. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Slow-Mag B6 - Substancja czynna:

1 tabletka zawiera 535mg magnezu chlorku sześciowodorowego, co odpowiada 64mg jonów magnezu, 5mg pirydoksyny chlorowodorku (witamina B6).

Podmiot odpowiedzialny:

Produkcyjno-Handlowe Przedsiębiorstwo Farmaceutyków Curtis Healthcare Sp. z o.o., ul. Batorowska 52, 62-081 Przeźmierowo.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990448418
Parametry techniczne:
Opakowanie:
50 szt
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.dojel.
Dawka:
0
,
064g Mg2+5mg
BLOZ:
6606601
pixel