• Hirudoid maść 40g

Hirudoid maść 40g

  • Do stosowania miejscowego na skórę w przypadku:
  • - tępych urazów z krwiakami lub bez krwiaków
  • - zapalenia żył powierzchownych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym.
23,49 zł
/ szt.
58,73 zł / 100g
Dodaj do ulubionych

Hirudoid maść 40g

Działanie: Polisiarczan mukoplisacharydowy należy do grupy leków stosowanych miejscowo w przypadku: tępych urazów z krwiakami lub bez krwiaków; zapalenia żył powierzchownych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym. Hirudoid maść może być również stosowany do fono- i jonoforezy. Przy jonoforezie maść jest podawana pod katodę.


Wskazania: Tępe urazy z krwiakami lub bez krwiaków, zapalenie żył powierzchownych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym. Do stosowania miejscowego, na skórę.


Przeciwwskazania: Nadwrażliwość (uczulenie) na polisiarczan mukopolisacharydowy, 4-hydroksybenzoesan metylu, 4-hydroksybenzoesan propylu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy nakładać maści na otwarte rany i uszkodzona skórę.


Działania niepożądane: Jak każdy lek, lek HIRUDOID może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj ustępuje szybko po zaprzestaniu stosowania produktu leczniczego. 4-hydroksybenzoesan metylu i propylu może powodować reakcje alergiczne. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy poinformować lekarza lub farmaceutę.


Dawkowanie: Hirudoid maść jest lekiem do stosowania miejscowego na skórę. Lek Hirudoid należy nakładać 2 do 3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub, jeśli zachodzi potrzeba, częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5cm maści. Hirudoid w postaci maści należy wmasować w miejsca zmienione chorobowo. W przypadku bolesnego zapalenia, maść należy delikatnie rozprowadzić na miejsca chorobowo zmienione. Hirudoid maść może być używany jako opatrunek z maści. W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni. Hirudoid może być również stosowany do fono- i jonoforezy. Podczas jonoforezy maść jest podawana pod katodę.

Substancja czynna: Mucopolisaccharidum polisuphatum


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990097715
Parametry techniczne:
Opakowanie:
40 g
Lek na receptę:
nie
Postać:
maść
Dawka:
0
,
3 g/100g
BLOZ:
3096801
pixel