• Bobotic 200 mg x 50 kaps.twist-off

Bobotic 200 mg x 50 kaps.twist-off

  • Działanie: Zawarty w wyrobie symetykon skutecznie obniża napięcie powierzchniowe ścian pęcherzyków gazu znajdujących się w jelitach, ułatwia ich łączenie i pękanie. Usprawnia to wydalanie gazów i zmniejsza napięcie jelit, któ
17,90 zł
/ szt.
0,36 zł / szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Zawarty w wyrobie symetykon skutecznie obniża napięcie powierzchniowe ścian pęcherzyków gazu znajdujących się w jelitach, ułatwia ich łączenie i pękanie. Usprawnia to wydalanie gazów i zmniejsza napięcie jelit, które jest przyczyną bólu. Symetykon po podaniu doustnym nie wchłania się z przewodu pokarmowego i jest całkowicie wydalany z kałem w postaci niezmienionej. Wyrób medyczny nie zawiera cukru i może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.
Wskazania: Wyrób medyczny Bobotic twist-off przeznaczony jest do stosowania u niemowląt od 28 dnia życia oraz dzieci do 12 lat w celu łagodzenia objawów, takich, jak kolka, wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, niestrawność, związanych z nagromadzeniem gazu w obrębie przewodu pokarmowego. Pomocniczo w przygotowaniu niemowląt od 28 dnia życia i dzieci do 12 lat do badań diagnostycznych jamy brzusznej, takich jak badania radiologiczne i ultrasonograficzne oraz wziernikowanie żołądka i dwunastnicy. W przypadku występowania u dziecka długotrwałych i niewyjaśnionych dolegliwości brzusznych zawsze należy skonsultować się z lekarzem.
Przeciwwskazania: Nie należy stosować wyrobu medycznego Bobotic twist-off: w przypadku stwierdzonej wcześniej nadwrażliwości na symetykon lub którykolwiek ze składników wyrobu; w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego; u noworodków i niemowląt do 28 dnia życia.
Działania niepożądane: Brak doniesień o działaniach niepożądanych po zastosowaniu symetykonu. W przypadku wystąpienia objawów reakcji alergicznych lub innych objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza lub farmaceutę.
Dawkowanie: Sposób użycia: W celu otworzenia kapsułki twist-off należy ścisnąć ogonek kapsułki, a następnie przekręcić go kilka razy i oderwać. Dokładnie wycisnąć pozostałą w kapsułce zawartość na łyżeczkę lub bezpośrednio do buzi dziecka. Zawartość kapsułki twist-off można wymieszać z niewielką ilością mleka i podać przed rozpoczęciem karmienia. Należy zachować ostrożność, aby nie upuścić kapsułki do ust dziecka (możliwość zakrztuszenia) oraz delikatnie naciskać kapsułkę, by nie doprowadzić do gwałtownego rozprysku płynu. Zawartość kapsułki należy zużyć bezpośrednio po otworzeniu. Stosowanie: W celu łagodzenia objawów, takich jak kolka, wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie, niestrawność, związanych z nagromadzeniem gazu w obrębie przewodu pokarmowego: Niemowlęta (od 28 dnia życia) i dzieci do 2 lat: zawartość 1 kapsułki twist-off (20 mg symetykonu) przed, w trakcie lub po każdym posiłku. Nie należy przekraczać zawartości 6 kapsułek twist-off dziennie (co odpowiada 120 mg symetykonu). Dzieci w wieku od 2 do 12 lat: zawartość 2 kapsułek twist-off (40 mg symetykonu) przed, w trakcie lub po każdym posiłku. Nie należy przekraczać zawartości 12 kapsułek twist-off dziennie (co odpowiada 240 mg symetykonu). Podawana ilość może być modyfikowana zgodnie ze wskazaniem lekarza. W przypadku przygotowania do badań diagnostycznych: W dniu poprzedzającym badania należy połknąć: Niemowlęta od 28 dnia życia i dzieci do 2 lat: zawartość 1 kapsułki (20 mg symetykonu) 2 razy na dobę. Dzieci i młodzież w wieku od 2 do 12 lat: zawartość 2 kapsułek (40 mg symetykonu) 2 razy na dobę. Rano w dniu badania, na czczo, należy połknąć: Niemowlęta od 28 dnia życia i dzieci do 2 lat: zawartość 1 kapsułki (20 mg symetykonu). Dzieci w wieku od 2 do 12 lat: zawartość 2 kapsułek (40 mg symetykonu). Czas stosowania wyrobu medycznego Bobotic twist-off jest zależny od utrzymywania się dolegliwości. Wyrób medyczny w razie konieczności po konsultacji z lekarzem można stosować przez dłuższy czas. Jeśli dolegliwości nie ustępują, nawracają lub nasilają się należy skonsultować się z lekarzem. Zażycie większej niż zalecana dawki wyrobu Bobotic twist-off: Nie stosować większych dawek niż zalecane. Nie odnotowano przypadków przedawkowania lub zatrucia symetykonem. Pominięcie zażycia wyrobu Bobotic twist-off: Pominięcie dawki wyrobu nie ma istotnego wpływu na przebieg prowadzonej terapii Należy kontynuować terapię z zachowaniem dotychczasowego dawkowania. Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Interakcja: Podczas stosowania wyrobu nie należy pić napojów gazowanych. Wyrób może być stosowany jednocześnie z innymi przyjmowanymi lekami – brak doniesień o interakcjach mających znaczenie kliniczne.
Substancja czynna: -
Podmiot odpowiedzialny: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5903060603141
Parametry techniczne:
Opakowanie:
50 szt
Lek na receptę:
nie
Postać:
kaps.twist-off
Dawka:
0
,
02 g
pixel