• Polopiryna C x 10 tabl.mus.

Polopiryna C x 10 tabl.mus.

  • Działanie: Polopiryna C jest preparatem złożonym zkwasu acetylosalicylowego i kwasu askorbowego (witaminy C).
  • Kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Witamina C odgrywa ważną rolę w p
11,00 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Polopiryna C jest preparatem złożonym zkwasu acetylosalicylowego i kwasu askorbowego (witaminy C). Kwas acetylosalicylowy ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Witamina C odgrywa ważną rolę w procesach przemian zachodzących w ustroju. W czasie choroby i zdrowienia zapotrzebowanie ustroju na witaminę C zwiększa się. Tabletka rozpuszczalna zapewnia szybkie i całkowite wchłanianie składników preparatu.
Wskazania: Bólach o słabym lub średnim nasileniu, np. bóle głowy, bóle mięśniowe i stawowe oraz inne, gorączce w przebiegu przeziębienia, zakażeń wirusowych i innych chorób.
Przeciwwskazania: Nie należy zażywać preparatu Polopiryna® C , jeśli występuje: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne z takimi objawami, jak: pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, skurcz oskrzeli, ciężki nieżyt nosa, wstrząs; astma oskrzelowa z polipami nosa (wywołane lub nasilone przez kwas acetylosalicylowy); czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy oraz krwawienia z przewodu pokarmowego; ciężka niewydolność wątroby i nerek; zaburzenia krzepliwości krwi (np. hemofilia, trombocytopenia). Bez zalecenia lekarza nie należy stosować leku u dzieci poniżej 12 lat z uwagi na ryzyko uszkodzenia wątroby i mózgu (zespół Reye’a). Zachować szczególną ostrożność stosując preparat Polopiryna C U pacjentów z astmą oskrzelową w czasie stosowania preparatu Polopiryna C mogą wystąpić napady duszności. Po preparacie mogą wystąpić krwawienia z przewodu pokarmowego i może się uczynnić choroba wrzodowa. Pacjenci powyżej 65 lat powinni stosować lek w mniejszych dawkach i w większych odstępach czasu. Preparat należy stosować ostrożnie w przypadku krwotoków macicznych, nadmiernego krwawienia miesiączkowego, stosowania wewnątrzmacicznej wkładki antykoncepcyjnej, w niedoborze dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie należy przyjmować preparatu Polopiryna C co najmniej przez 5 dni przed zabiegami chirurgicznymi. O zastosowaniu preparatu Polopiryna C u dzieci poniżej 12 lat może zadecydować tylko lekarz. Stosowanie kwasu acetylosalicylowego u dzieci do 12 lat w zakażeniach wirusem ospy wietrznej lub grypy może spowodować wystąpienie zespołu Reye’a, rzadko występującej ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu. Nie należy stosować preparatu Polopiryna C podczas ostatnich trzech miesięcy ciąży, ponieważ lek może powodować wady rozwojowe płodu i komplikacje podczas porodu. Preparat może być stosowany w czasie 1 i 2 trymestru ciąży tylko wtedy, jeśli w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
Działania niepożądane: Reakcje z nadwrażliwości (skurcz oskrzeli, wykwity skórne); zaburzenia żołądkowo-jelitowe (niestrawność, zgaga, uczucie pełności w nadbrzuszu, brak łaknienia, bóle brzucha, uczynienie choroby wrzodowej, nudności, wymioty, biegunka, krwawienia); zmiany w obrazie krwi (zmniejszenie liczby płytek krwi, niedokrwistość). U niektórych osób w czasie stosowania leku Polopiryna C mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.
Dawkowanie: Przed użyciem, należy tabletkę rozpuścić w 3 szklanki wody. Zwykle zaleca się następujące dawkowanie: W bólach i gorączce u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletki musujące co 3-4 godziny (2 do 4 razy na dobę). Nie należy stosować dawki większej niż 4 g kwasu acetylosalicylowego na dobę. W przypadku zażycia większej dawki leku niż należałoby: Jeśli zażyłeś większą dawkę leku niż należy lub zrobił to ktoś inny i masz szumy uszne, nudności, wymioty i przyspieszenie oddechu, niezwłocznie powiedz o tym lekarzowi, zwłaszcza kiedy wystąpią takie objawy u dzieci lub osoby starszej.
Interakcja: Polopiryna C nasila działanie: heparyny i doustnych leków przeciwzakrzepowych, leków trombolitycznych takich jak streptokinaza i alteplaza; doustnych leków przeciwcukrzycowych, np. chlorpropamidu, tolbutamidu, metotreksatu. Podczas równoczesnego stosowania preparatu Polopiryna C z kwasem walproinowym, innymi salicylanami i niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi oraz koortykosteroidami mogą się nasilić działania niepożądane tych leków. Polopiryna C osłabia działanie: leków moczopędnych (np. spironolaktonu), leków zmniejszających stężenie kwasu moczowego (np. fenylbutazonu, probenecydu, sulfinpyrazonu), warfaryny. Równoczesne stosowanie preparatu Polopiryna C z wymienionymi lekami wymaga konsultacji z lekarzem.
Substancja czynna: produkt złożony
Podmiot odpowiedzialny: -

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990134618
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 tabl. (5 blist.po 2 szt.)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.mus.
Dawka:
0
,
5g+0
,
2g
pixel