• Melatonina 3mg x 60 tabletek

Melatonina 3mg x 60 tabletek

  • Preparat działa wspomagająco w zaburzeniach snu związanych ze: zmianą stref czasowych, zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych, z zaburzeniami rytmu snu i czuwania, np. w związku z pracą zmianową.
25,50 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Melatonina 3mg x 60 tabletek

Melatonina - Wskazania: 

Preparat działa wspomagająco w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych, zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych, zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania, np. w związku z pracą zmianową.

Melatonina - Przeciwwskazania: 

Okres ciąży i karmienia, nadwrażliwość na składniki składniki preparatu. Nie stosować po spożyciu alkoholu.

Melatonina - Działanie:

Melatonina jest hormonem produkowanym przez komórki szyszynki. Normuje sen i bierze udział w regulacji zegara biologicznego.

Możliwe działania niepożądane:
Najczęściej występują: astenia, ból głowy, splątanie (dezorientacja), sedacja, obniżenie temperatury ciała. Rzadko: zwiększenie liczby napadów padaczkowych u dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego i padaczką; tachykardia; świąd, wysypka, pokrzywka, wyprysk; ginekomastia.

Melatonina - Skład: 

1 tabletka zawiera 3 mg melatoniny. Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Melatonina - Dawkowanie:

  • W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych: 2 dni przed planowanym wylotem na wschód, około godz. 19.00, dawka 3,0-5,0 mg i kontynuować przez 4 dni po przylocie na miejsce tę samą dawkę przed snem. Przy lotach na zachód dawka 3,0-5,0 mg przed snem przez 4 dni po przylocie na miejsce.
  • W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych: dawka 1,0-5,0 mg około godziny 21.00-22.00.
  • W zaburzeniach snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania, np. w związku z pracą zmianową: dawka 1,0-5,0 mg dziennie przed snem.

Podmiot odpowiedzialny: 

LEK-AM Sp. z o.o., Al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa.

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączoną do opakowania, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania i przechowywania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990884926
Parametry techniczne:
Opakowanie:
60 tabl. (2 blist.po 30 s
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.
Dawka:
3 mg
pixel