• Sól bocheńska lecznicza 1 kg

Sól bocheńska lecznicza 1 kg

  • Kąpiele: - w schorzeniach reumatycznych: reumatyczne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów, zapalnie reumatyczne mięśni i ścięgien, zapalenie korzonków nerwowych, schorzenia pourazowe.
15,50 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Sól bocheńska lecznicza 1 kg

 

Działanie

Ciepła kąpiel mineralna działa kompleksowo poprzez czynniki termiczne, mechaniczne i chemiczne. Odpowiednie stężenie roztworu i optymalna temperatura działają zarówno na skórę i błony śluzowe, jak i pośrednio na cały organizm. Odpowiednia temperatura i składniki mineralne kąpieli powodują rozpulchnianie naskórka umożliwiając wchłanianie składników mineralnych. Powstający na skórze płaszcz solny dostarcza długotrwałych bodźców osmotycznych, działa antyseptycznie i wspomaga leczenie chorób skóry. Kąpiele solankowe wywierają działanie przegrzewające silniejsze niż kąpiele wodne, pobudzając procesy biochemiczne w trakcie i przez dłuższy czas po kąpieli. W wyniku serii kąpieli obserwuje się normalizację czynności wegetatywnego układu nerwowego i układu przysadko-nadnercza, co zmniejsza nasilenie objawów schorzeń reumatycznych. Zmniejsza się przewodnictwo skóry, dolegliwości neurologiczne ulegają osłabieniu, zmniejsza się nerwowość i pobudzenie. Kąpiele i inhalacje ułatwiają likwidację ognisk zapalnych, działają przeciwzapalnie i odkażająco. Podczas inhalacji rozrzedzeniu ulega śluz zalegający w chorobach oddechowych. Roztwór soli jadowo-bromowej działa przeciwzapalnie i antyseptycznie. Związki jodu mogą wpływać na gruczoły tarczycy.

Wskazania

Kąpiele: - w schorzeniach reumatycznych: reumatyczne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów, zapalnie reumatyczne mięśni i ścięgien, zapalenie korzonków nerwowych, schorzenia pourazowe narządu ruchu, rekonwalescencja, w chorobach przemiany materii: dnawe zapalnie stawów, profilaktyka niedoczynności tarczycy. W ginekologii: przewlekłe zapalenie przydatków. W dermatologii, jako środek pomocniczy, łuszczyca, rybia łuska, wyprysk przewlekły, nerwice naczyniowe. W chorobach układu naczyniowego: zaburzenia układu obwodowego kończyn.

Przeciwwskazania

Ciepłych kąpieli całego ciała w roztworach soli mineralnych, podobnie jak ciepłej kąpieli wodnej, nie należy stosować w przypadku, gdy ze względu na ogólny stan organizmu niewskazane jest narażenie na działanie silnych bodźców tzn. w ostrych stanach: zapalnych, niewydolności krążenia, chorobach naczyń wieńcowych, wadach serca, zaburzeniach serca, chorobach nowotworowych, czynnych procesach gruźliczych, nadciśnieniu tętniczym, psychopatii, nadczynności tarczycy. Nie zaleca się inhalacji roztworami soli we wszystkich ostrych stanach chorobowych dróg oddechowych.

Działania niepożądane

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiadomić lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie

Kąpiele (temperatura 35-36 C) - zaleca się stosowanie roztworu 1-3% (1-3 kg soli na 100l wody), wyjątkowo w chorobach skóry 6% (6 kg soli na 100 l wody). Leczenie należy rozpocząć od niższego stężenia, a następnie stopniowo zwiększać stężenie. Dla dzieci stężenie roztworu do kąpieli nie powinno przekraczać 1,5 % (1,5 kg na 100 l wody), wanna zawiera około 100 l wody. Inhalacje (temperatura 37 C) - zaleca się stosowanie roztworu o stężeniu do 3% (30 g na 1 l wody). Inhalacje wykonuje się przez bezpośrednio wdychanie oparów roztworu lub przy użyciu inhalatora ( łyżka stołowa zawiera około 10 g soli).

Substancja czynna

Produkt złożony

Podmiot odpowiedzialny

Zakład Przeróbki Solanek Jodowo-Bromowych SALCO Spółka Jawna

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990331918
Parametry techniczne:
Opakowanie:
1 kg (1000 g)
Lek na receptę:
nie
Postać:
proszek krystaliczny
pixel