• Traumon żel 50 g
  • Traumon żel 50 g

Traumon żel 50 g

  • TRAUMON Żel - substancją czynną leku jest Etofenamat, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Etofenamat należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).
29,50 zł
/ szt.
59,00 zł / 100g
Dodaj do ulubionych

Traumon żel 100 mg/g 50 g

TRAUMON Żel - substancją czynną leku jest Etofenamat, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Etofenamat należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Stosowany miejscowo wchłania się przez skórę i gromadzi w zmienionych zapalnie tkankach.
Stosowanie na skórę ogranicza ryzyko wystąpienia działań niepożądanych typowych dla NLPZ podawanych doustnie. Traumon nie pozostawia na skórze tłustej warstwy.

Wskazania do stosowania:
• tępe urazy takie jak: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów,

• choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych,
• reumatyzm pozastawowy (bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych), zapalenie nadkłykci.

Przeciwwskazania:
Kiedy nie stosować leku Traumon:

- jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na etofenamat, kwas flufenamowy i inne leki z grupy NLPZ lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
- w trzecim trymestrze ciąży,
- u dzieci i młodzieży.

Skład:
Substancją czynną leku jest etofenamat.

Substancje pomocnicze leku to: karbomer, eter makrogolu oleinocetylowy, sodu wodorotlenek, alkohol izopropylowy, maktogol 400, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy nałożyć pasek długości 5 do 10 cm leku Traumon żel na skórę w okolicy objętej bólem, pokrywając nim powierzchnię nieco większą niż obszar objęty bólem i wcierać aż do całkowitego wchłonięcia się leku. Powtarzać 3 do 4 razy na dobę.

Leczenie dolegliwości reumatycznych trwa zazwyczaj 3 do 4 tygodni, zaś tępych urazów (np. urazów sportowych)- do 2 tygodni.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, Traumon może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Niezbyt często występujące działanie niepożądane (częstotliwość mniejsza niż 1 na 100, ale większą niż 1 na 1000 osób) - zaczerwienienie skóry, pieczenie.
Bardzo rzadko występujące działanie niepożądane (częstotliwość mniejsza niż 1 na 10 000 osób) - skórne reakcje alergiczne np. silny świąd, wysypka, rumień, obrzęk, reakcje fotouczuleniowe, wysypka pęcherzowa.
Wszystkie działania niepożądane przemijają zazwyczaj po odstawieniu leku. Ze względu na zawartość glikolu propylenowego lek może powodować podrażnienie skóry. Jeżeli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990745517
Parametry techniczne:
Opakowanie:
50 g
Lek na receptę:
nie
Postać:
zel
Dawka:
0
,
1 g/g
pixel