• Upsarin C x 20 tabletek musujących

Upsarin C x 20 tabletek musujących

  • Lek stosowany w przypadku leczenia objawowego grypy, przeziębienia; stany gorączkowe, bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, stawów, mięśni, zębów, nerwobóle).
19,99 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

Upsarin C x 20 tabletek musujących 

 

Działanie: UPSARIN C zawiera jako substancje czynne kwas acetylosalicylowy i kwas askorbowy (witaminę C). Kwas acetylosalicylowy działa przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo oraz przeciwbólowo. Kwas askorbowy, czyli witamina C jest niezbędna w procesach oksydoredukcyjnych, odpornościowych i detoksykacyjnych zachodzących w komórkach organizmu. Dodatek w leku witaminy C jest korzystny w przebiegu chorób przeziębieniowych, podczas których występuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C.


Wskazania: Leczenie objawowe grypy, przeziębienia. Stany gorączkowe. Bóle różnego pochodzenia (bóle głowy, stawów, mięśni, zębów, nerwobóle).


Przeciwwskazania: Nadwrażliwość (uczulenie) na salicylany i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy. Skazy krwotoczne i zaburzenia krzepnięcia krwi. Ostatni trymestr ciąży, okres okołoporodowy. Okres karmienia piersią. Dna moczanowa. Czynne krwawienie: do jamy ciała, do ośrodkowego układu nerwowego, krwawienie maciczne, krwawienie z ran, w tym pooperacyjnych. Kamica nerkowa. U pacjentów z napadami astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołanych podawaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat w przebiegu chorób gorączkowych, szczególnie grypy, ospy wietrznej ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye’a (rzadkiej, ale ciężkiej choroby powodującej uszkodzenie wątroby i mózgu). Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Jednoczesne stosowanie z metotreksatem stosowanym w dawkach 15mg na tydzień lub większych. Ciężka niewydolność serca.


Działania niepożądane: Jak każdy lek, PUPSARIN C, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią: Zaburzenia układu nerwowego: szumy uszne, uczucie pogorszenia słuchu, zawroty głowy, które są zwykle objawem przedawkowania. Zaburzenia żołądka i jelit: ból brzucha, zgaga, nudności, wymioty (przy przedawkowaniu), choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, perforacja, krwawienie z przewodu pokarmowego - jawne (fusowate wymioty i smoliste stolce) lub utajone, powodujące niedokrwistość z niedoboru żelaza. Im większa dawka, tym częściej występują wyżej wymienione działania niepożądane. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: W rzadkich przypadkach opisano zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz). Zaburzenia krwi i układu chłonnego: Zwiększone ryzyko krwawień, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi). Lek może spowodować ryzyko krwotoku u pacjenta, który ma być poddany operacji. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: W rzadkich przypadkach po długotrwałym stosowaniu dawek kwasu acetylosalicylowego zanotowano martwicę brodawek nerkowych i śródmiąższowe zapalenie nerek. Nadwrażliwość: Obrzęk Quinckego, odczyny skórne, pokrzywka, astma oskrzelowa, reakcje anafilaktyczne. Długotrwałe przyjmowanie leków zawierających kwas acetylosalicylowy może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas przyjmowania kolejnych dawek. Inne: Duże dawki kwasu askorbowego (powyżej 1g na dobę) mogą spowodować powstawanie kamieni szczawianowych i moczanowych oraz zwiększać hemolizę (rozpad czerwonych krwinek) u pacjentów z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej powodując przewlekłą hemolizę. W przypadku wystąpienia: bólu brzucha, krwawienia z nosa, dziąseł, krwawienia z przewodu pokarmowego (smolistego stolca), zmian skórnych typu pokrzywki, uczucia duszności, obrzęki Quinckego (obrzęk warg, języka, krtani), nanfilaksji (rodzaj ogólnoustrojowej reakcji alergicznej typu natychmiastowego z zaburzeniami krążenia i oddychania) należy natychmiast z zaburzeniami krążenia i oddychania) należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i zgłosić się do lekarza. W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Przyjmowanie takich leków, jak UPSARIN C może być związane z niewielkim zwiększeniem ryzyka ataku serca (zawał) serca) lub udaru.


Dawkowanie: Lek jest zalecany dla dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Tabletkę należy rozpuścić w szklance wody, mleka lub soku owocowego i natychmiast po rozpuszczeniu wypić. Przyjmować po posiłkach. Regularne podawanie leku pozwoli uniknąć wahań w natężeniu bólu i gorączki. Przerwy między kolejnymi dawkami powinny wynosić co najmniej 4 godziny. Ze względu na zawartość witaminy C nie zaleca się zażywania leku wieczorem. Dawkowanie: Dorośli: 1 do 2 tabletek jednorazowo. W razie konieczności dawkę można powtarzać co 4 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa dla dorosłych wynosi 3g kwasu acetylosalicylowego i 1g kwasu askorbowego. Nie należy stosować dawki większej niz 5 tabletek na dobę, ze względu na zawartość witaminy C. Osoby w podeszłym wieku: 1 do 2 tabletek jednorazowo. Maksymalna dawka dobowa dla osób w podeszłym wieku wynosi 2g kwasu acetylosalicylowego i 1g kwasu askorbowego. Nie stosować dawki większej niż 5 tabletek na dobę. Dzieci w wieku od 12 do 15 lat: 1 tabletka jednorazowo. W razie konieczności dawkę można powtórzyć co 4 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa kwasu acetylosalicylowego wynosi 50mg/kg mc. Nie należy stosować dawki większej niż 5 tabletek na dobę. Jeśli pomimo przyjmowania leku dolegliwości bólowe utrzymują się ponad 5 dni lub gorączka ponad 3 dni należy zasięgnąć porady lekarza. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe należy zwrócić się do lekarza.


Substancja czynna: 1 tabletka zawiera kwas acetylosalicylowy 330mg, kwas askorbowy (witamina C) 200mg.


Podmiot odpowiedzialny: Bristol-Myers Squibb Polska Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990142323
Parametry techniczne:
Opakowanie:
20 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.mus.
Dawka:
0
,
33g+0
,
2g
pixel