• Venotrex 200mg x 64 kapsułki

Venotrex 200mg x 64 kapsułki

  • Leczenie objawowe w przypadku niewydolności krążenia żylnego i limfatycznego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych (uczucie ciężkości nóg, ból, kurcze nocne, żylaki) oraz w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu ( hemoroidów)
36,99 zł
/ opakowanie
0,58 zł / szt.
Dodaj do ulubionych

Venotrex 200mg x 64 kapsułki

 

Działanie

VENOTREX jest mieszaniną czterech różnych o-beta-hydroksyetylorutozydów (trokserutyna). Działają one ochronnie na naczynia krwionośne i limfatyczne.

  • Wzmacnia naczynia, zapobiega obrzękom
  • Leczenie objawowe hemoroidów
  • Zmniejsza dyskomfort towarzyszący defekacji.

Wskazania

W leczeniu objawowym w przypadku niewydolności krążenia żylnego i limfatycznego, szczególnie w obrębie kończyn dolnych (uczucie ciężkości nóg, ból, kurcze nocne, żylaki) oraz w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na hydroksyetylorutozydy lub którąkolwiek substancję pomocnicza leku, nietolerancja niektórych cukrów.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek VENOTREX może powodować działania niepożądane. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Rzadko: wysypka skórna, świąd, pokrzywka. Bardzo rzadko: nadwraśliwość na światło, łysienie. Zaburzenia żołądka i jelit: Rzadko: wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, niestrawność, uczucie dyskomfortu w żołądku. Bardzo rzadko: nudności, wymioty. Zaburzenia układu nerwowego: Bardzo rzadko: bóle i zawroty głowy, zmęczenie. Zaburzenia układu immunologicznego: Bardzo rzadko: wstrząs anafilaktyczny, reakcja rzekomoanafilaktyczna, nadwrażliwość. Zaburzenia naczyniowe: Bardzo rzadko: uderzenia gorąca. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: Bardzo rzadko: zmęczenie, znużenie. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe: Bardzo rzadko: bóle stawowe. W przypadku wystąpienia opisanych działań niepożądanych zaleca się zmniejszenie dawki o połowę lub okresowe odstawienie leku. U niektórych osób w czasie stosowania leku VENOTREX mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych nie wymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci innego dawkowania, lek zwykle stosuje się następująco: 2 kapsułki twarde 200mg 3 razy na dobę lub 1 kapsułka twarda 300mg 4 razy na dobę, przez 2 do 4 tygodni. W leczeniu podtrzymującym lub w przypadku nawrotów zaleca się dawkowanie: 2 kapsułki twarde 200mg 2 razy na dobę lub 1 kapsułka twarda 300mg 3 razy na dobę. Leczenie podtrzymujące powinno trwać 3 do 4 tygodni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990116010
Parametry techniczne:
Postać:
kaps.twarde
Dawka:
200 mg
,
0
,
2 g
Opakowanie:
64 szt.
Lek na receptę:
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
Polska
BLOZ:
6731001
pixel