• PANADOL FEMINA (500mg + 10mg) x 10 tabletek powlekanych

PANADOL FEMINA (500mg + 10mg) x 10 tabletek powlekanych

  • Lek Panadol Femina tabletki zawiera paracetamol (znany także jako acetaminofen) i butylobromek hioscyny. Paracetamol stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki.
17,90 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

PANADOL FEMINA (500mg + 10mg) x 10 tabletek powlekanych

Paracetamolum + Hyoscini butylbromidum

Lek Panadol Femina tabletki zawiera paracetamol (znany także jako acetaminofen) i butylobromek hioscyny. Paracetamol stosowany jest do łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Butylobromek hioscyny znosi stany skurczowe w obrębie przewodu pokarmowego i układu moczowo-płciowego.

PANADOL FEMINA - Wskazania

Panadol Femina stosuje się w zapobieganiu i leczeniu dolegliwości związanych z bolesnym miesiączkowaniem, kolką nerkową, wątrobową i zespołem drażliwego jelita.

PANADOL FEMINA - Przeciwwskazania

Tabletki Panadol Femina są przeciwwskazane u osób z nadwrażliwością na atropinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Przeciwwskazaniem do ich stosowania jest ciężka niewydolność wątroby (głównie u pacjentów z alkoholowym uszkodzeniem wątroby) lub nerek, choroba alkoholowa, niedokrwistość oraz wrodzony brak dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej (fawizm), miastenia, oraz stany, w których wszelkie działanie antycholinergiczne mogłoby być szczególnie niebezpieczne (jaskra, przerost gruczołu krokowego powodujący zatrzymywanie moczu, przewężenia w przewodzie pokarmowym, tachykardia).

PANADOL FEMINA - Działania niepożądane 

Paracetamol i hioscyna wchodzą w interakcje z różnymi przyjmowanymi jednocześnie lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które ów (z wzajemnością) wpływa.

Jak każdy lek, Panadol Femina może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Mogą pojawić się m.in.

  • reakcje uczuleniowe, pokrzywka, rumień, wysypka;
  • nudności, wymioty, zaburzenia trawienia;
  • suchość w jamie ustnej;
  • zaburzenia akomodacji oczu (ostrości widzenia);
  • dezorientacja, zaburzenia pamięci, zawroty głowy;
  • tachykardia;
  • zmiany w obrazie krwi (bardzo rzadko);
  • skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki z grupy NLPZ.

PANADOL FEMINA - Dawkowanie

Lek do podawania doustnego. Zazwyczaj stosowana dawka leku to:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:

  • 1 do 2 tabletek, jeżeli jest to wskazane, maksymalnie 3 razy na dobę, co 8 godzin.

Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę. Maksymalna dawka paracetamolu dla dorosłych podczas leczenia krótkotrwałego wynosi 4,0g, a podczas leczenia długotrwałego 2,6g. Paracetamolu nie należy stosować dłużej niż 10 dni u osób dorosłych i 3 dni u dzieci bez zalecenia lekarza.

PANADOL FEMINA - Podmiot odpowiedzialny 

GlaxoSmithKline Pharmaceuticals Spółka Akcyjna
ul. Grunwaldzka 189
60-322 Poznań


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990929610
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 szt. (blister)
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0
,
5g+0
,
01g
pixel