• Elmetacin aerozol leczniczy 50ml

Elmetacin aerozol leczniczy 50ml

  • Preparat Elmetacin zawiera indometacynę - niesteroidowy lek przeciwzapalny, substancję o działaniu przeciwreumatycznym, która poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.
38,99 zł
/ szt.
77,98 zł / 100ml
Dodaj do ulubionych

Elmetacin aerozol leczniczy 50ml

Działanie:

Preparat Elmetacin zawiera indometacynę - niesteroidowy lek przeciwzapalny, substancję o działaniu przeciwreumatycznym, która poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe. Po miejscowym, zewnętrznym zastosowaniu indometacyna dostaje się do organizmu przez skórę, hamując stan zapalny, łagodząc ból i uczucie napięcia, zwiększa ruchomość stawów. Preparat jest łatwy w użyciu i wywołuje działanie chłodzące.


Wskazania:

Do stosowania miejscowego w bólach, stanach zapalnych związanych z: zmianami reumatycznymi tkanek miękkich (zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych, zesztywnienie stawu barkowego, zapalenie mięśni i torebek stawowych); zaostrzeniami choroby zwyrodnieniowej stawów; urazami sportowymi i powypadkowymi (skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia).


Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na jeden ze składników preparatu lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne. U pacjentów uczulonych na kwas acetylosalicylowy lub niesteroidowe leki przeciwzapalne może wystąpić uczulenie na indometacynę. Preparat Elmetacin nie może być stosowany na otwarte rany, błony śluzowe, skórę zmienioną zapalnie lub w tych miejscach, gdzie uległa ona zakażeniu. Ostatni trymestr ciąży.


Działania niepożądane:

Miejscowe podrażnienie skóry np. zaczerwienienie, świąd, wysypka, wypryski mogą wystąpić w około 3% przypadków, zazwyczaj jednak ustępują po odstawieniu leku. W rzadkich przypadkach preparat Elmetacin może wywołać reakcje nadwrażliwości lub miejscowe reakcje alergiczne (kontaktowe zapalenie skóry). W pojedynczych przypadkach wdychanie preparatu Elmetacin może prowadzić do podrażnienia dróg oddechowych. Po zastosowaniu preparatu Elmetacin na skórę, w izolowanych przypadkach obserwowano pogorszenie istniejących zmian łuszczycowych. W bardzo rzadkich przypadkach, u pacjentów z nadwrażliwością, może nastąpić skurcz dróg oddechowych (bronchospasmus). Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy, spotykane podczas podawania indometacyny w formie doustnej, występują rzadko.


Dawkowanie:

Miejsca zmienione chorobowo należy spryskiwać roztworem 3 do 5 razy na dobę. Jednokrotna dawka odpowiada zazwyczaj 10 naciśnięciom aplikatora. Maksymalna dawka dobowa preparatu wynosi 25ml, co odpowiada 200mg indometacyny (maksymalną dawkę dobową należy stosować nie dłużej niż kilka dni). Miarka znajdująca się na naklejce pojemnika umożliwia odczytanie ilości użytego leku. Podczas stosowania pojemnik należy trzymać w pozycji pionowej. Przed pierwszym użyciem, a także po dłuższym okresie nie używania należy kilkakrotnie nacisnąć aplikator. Dopiero po takim przygotowaniu pojemnik jest gotowy do użycia. Nie zaleca się stosowania pod opatrunkiem okluzyjnym.
Interakcja: -
Substancja czynna: Indometacinum
Podmiot odpowiedzialny: -

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990749218
Parametry techniczne:
Opakowanie:
50 ml
Lek na receptę:
nie
Postać:
aer.do stos.zewn.
,
roztw.
Dawka:
0
,
01 g/g
pixel