• Bańki akupunkturowe gumowe x 4 sztuki

Bańki akupunkturowe gumowe x 4 sztuki

  • Bańki akupunkturowe gumowe x 4 sztuki
30,99 zł
/ opakowanie
Dodaj do ulubionych

 

 Bańki akupunkturowe gumowe x 4 sztuki

Działanie:

Stosowanie baniek w medycynie naturalnej jest przynajmniej tak stare, jak stara jest chińska medycyna, która liczy sobie około 3000 lat. W tradycji europejskiej stosuje się je głównie przy przeziębieniach stawiając kilkanaście szklanych baniek na całych plecach. W tradycji chińskiej bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości, takich jak: astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, impotencja, prostata, czyraki, hemoroidy, schorzenia stawów, bóle mięśniowe i inne poprzez przystawianie baniek w punktach akupunkturowych. Bańki stosuje się również do usuwania obcych ciał, pasożytów skóry (np. kleszczy), pozostałości jadu po ukąszeniu owadów i węży. Infekcje, przeziębienia, bóle mięśniowe i stany zapalne ścięgien leczy się również poprzez wykonywanie masażu bańką. Gumowe bańki akupunkturowe są najnowocześniejszym osiągnięciem chińskiej medycyny naturalnej. Bańki te szybko zdobywają popularność na całym świecie i wypierają dotychczas stosowane szklane bańki ze względu na łatwość użycia i bardzo szerokie zastosowanie. Zalety gumowych baniek akupunkturowych: Gumowe bezogniowe bańki akupunkturowe w porównaniu z dotychczas stosowanymi szklanymi bańkami charakteryzują się wieloma zaletami: zastosowanie elastycznego tworzywa umożliwia przystawianie ich w dowolnym miejscu bez względu na kształt powierzchni ciała (również na stawach); są łatwe w użyciu; można je przystawiać samemu w dowolnie położonych punktach ciała (nawet na plecach); można regulować ciśnienie zasysania w zależności od stopnia ściśnięcia bańki; przystawianie baniek nie ogranicza możliwości poruszania się, można je np. stosować w pracy, na spacerze, łowiąc ryby lub prowadząc samochód; są lekkie, nie tłukące, odporne na uderzenia, zgniecenia, co umożliwia stosowanie ich nie tylko w warunkach domowych, ale i podczas wyjazdów turystycznych; charakteryzują się bardzo dużą trwałością materiału zapewniając wieloletnie stosowanie; są łatwe do utrzymania w czystości – myje się je wodą i mydłem; w zestawie znajdują się cztery bańki o różnej wielkości, co pozwala na efektywne stosowanie ich na różnych częściach ciała oraz do leczenia dzieci. Wyrób jest wykonany z naturalnego kauczuku. Zastosowane materiały są bezpieczne dla pacjentów i posiadają stosowne badania. Wyrób jest wykonany jako jednolity odpowiednio uformowany stożek umożliwiający łatwe ściśniecie i odpuszczenie do wywoływania efektu zassania po umieszczeniu na skórze. Materiał jest elastyczny i umożliwia wielokrotne wykorzystanie.


Wskazania:

Wytwórca dołączył do opakowania broszurę informacyjną zawierającą informacje o możliwych zastosowaniach. Są one potwierdzone w literaturze fachowej i mogą być bezpiecznie stosowane. Jednak każdy, kto decyduje się na użycie powinien mieć świadomość, że nie należy stosować wyrobu w przypadku ostrych stanów chorobowych zamiast interwencji lekarza i wymaganej diagnozy oraz terapii. Z drugiej strony lekarz lub doświadczony terapeuta może użytkownikowi udzielić wskazówek dotyczących szerszego zastosowania wyrobu, szczególnie przy rzadkich zespołach chorobowych, które nie są ujęte w naszej broszurze. Obsługujący wyrób: Obsługujący wyrób (lekarz, pielęgniarka, inna opieka medyczna) są osobami uprawnionymi ze względu na swoje wykształcenie, doświadczenie, przeszkolenie do obsługi wyrobu na własną odpowiedzialność i do wykonywania zabiegów. Obsługującym wyrób jest też osoba samodzielnie wykonująca zabieg przy użyciu baniek (użytkownik). Ograniczenia populacji: Ograniczenia mogą występować tylko w przypadku użytkowników niepełnosprawnych lub dzieci, które nie powinny samodzielnie wykonywać zabiegów. Wyrób medyczny posiada w momencie wydania nienaganny stan techniczny i jest uważany za bezpieczny w granicach aktualnego stanu wiedzy. Proszę użytkować tylko takie wyroby, które znajdują się w nienagannym stanie. Jeżeli po rozpakowaniu zostaną odkryte wady wyrobu, należy powiadomić o tym wytwórcę i nie stosować wyrobu. Należy dostosować się do wskazówek dotyczących bezpiecznego użytkowania wyrobu. Przed każdym użyciem wyrobu należy upewnić się, czy znajduje się on w nienagannym stanie. W tradycji chińskiej bańki stosowane są do leczenia wielu poważnych chorób i dolegliwości, takich jak: astma, ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc i opłucnej, dychawica oskrzelowa, przeziębienie, ostre zapalenie korzonków, schorzenia stawów, bóle mięśniowe i inne poprzez przystawianie baniek w punktach akupunkturowych. Bańki mogą być także stosowane również do usuwania obcych ciał, pasożytów skóry (np. kleszczy), pozostałości jadu po ukąszeniu owadów oraz do likwidowania cellulitu. Infekcje, przeziębienia, bóle mięśniowe i stany zapalne ścięgien leczy się również poprzez wykonywanie masażu bańką.


Przeciwwskazania: Przeciwwskazania do zabiegu stawiania baniek obejmują następujące stany chorobowe: miesiączka, ciąża, stany gorączkowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, rozległe zmiany zapalne skóry, stwardnienie rozsiane, stany ogólnego wyniszczenia, nadciśnienie tętnicze powyżej 200 mm Hg (skurczowe). W przypadku wylewów podskórnych i obrzęków spowodowanych stłuczeniem lub skręceniem nie stosować baniek przed upływem 24 godzin od urazu oraz nie stosować na uszkodzoną skórę, a w szczególności na otwarte rany.

Dawkowanie: Przed pierwszym użyciem baniek: Uważnie przeczytać instrukcję używania, aby uniknąć ewentualnych szkód spowodowanych nieodpowiednim stosowaniem. Wyczyścić i zdezynfekować bańki przed pierwszym użyciem. Należy przechowywać Instrukcję Używania w miejscu dostępnym dla używającego i korzystać z jej wskazówek w razie pojawienia się wątpliwości podczas stosowania. Wyrób może być używany tylko w warunkach opisanych w instrukcji używania. Każde inne użycie uznane będzie za niezgodne z przeznaczeniem. Dokładny opis stosowania baniek znajduje się na ulotce dołączonej do opakowania. Czyszczenie i dezynfekcja: Zastosowanie środków do czyszczenia i dezynfekcji: Nie należy używać do czyszczenia i dezynfekcji sprayów, silnych detergentów i środków zawierających rozpuszczalniki. Czyszczenie należy wykonywać przy użyciu wilgotnej gąbki lub bawełnianej szmatki. Codzienne zabrudzenia – stosować łagodny detergent. Czyścić regularnie z użyciem gąbki, a na koniec przetrzeć oczyszczone miejsce wilgotną szmatką, po czym wytrzeć do sucha. Do dezynfekcji można używać ogólnodostępnych środków dezynfekujących zgodnie z zaleceniami producentów środków. Środki te nie mogą zawierać żadnych składników, które zmieniałyby strukturę wyrobu lub powodować jego odbarwienia. Przyjmuje się cykl życia wyrobu na 5 lat. Jest on jednak uzależniony od warunków, sposobu i intensywności użytkowania. W razie potrzeby pozbycia się wyrobu należy stosować się do przepisów w zakresie ochrony środowiska.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5906489288043
Parametry techniczne:
Opakowanie:
4 szt.
Lek na receptę:
nie
Rodzaj:

suplement diety

Wyrób medyczny inny
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
Data ważności:
2028.04.30
pixel