• Buscopan 10mg x 10 tabl.powl.

Buscopan 10mg x 10 tabl.powl.

  • Działanie: BUSCOPAN zawiera butylobromek hioscyny, który wywiera działanie rozkurczające na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowo-płciowych.
  • Wskazania: W stanach skurczowych przewodu
12,90 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: BUSCOPAN zawiera butylobromek hioscyny, który wywiera działanie rozkurczające na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowo-płciowych.
Wskazania: W stanach skurczowych przewodu pokarmowego, układu moczowo-płciowego oraz stanach skurczowych i dyskinezji dróg żółciowych.
Przeciwwskazania: Uczulenie (nadwrażliwość) na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek z pozostałych składników leku. U pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis). U pacjentów z patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon). W przypadku rzadkich chorób dziedzicznych, które mogą powodować niezgodność z substancjami pomocniczymi leku.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, BUSCOPAN może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Wiele z wymienionych poniżej działań niepożądanych może zostać przypisanych działaniu antycholinergicznemu leku. Wynikające z tego działania niepożądane są zwykle łagodne i przemijające. Zaburzenia serca: Tachykardia (przyspieszenie akcji serca). Zaburzenia żołądka i jelit: Suchość w jamie ustnej. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: Zatrzymanie moczu. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: Zmniejszenie wydzielania potu. Zaburzenia układu immunologicznego: Reakcje anafilaktyczne z epizodami zaburzeń oddychania i wstrząsem anafilaktycznym, reakcje skórne i inne reakcje nadwrażliwości. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane nie wymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.
Dawkowanie: BUSCOPAN należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka leku w przypadku dzieci od 6 do 12 roku życia 1 tabletka 3 razy na dobę, dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia 1-2 tabletki 2 do 5 razy na dobę. Tabletki należy połykać w całości popijając płynem.
Interakcja: -
Substancja czynna: 1 tabletka zawiera 10mg butylobromku hioscyny.
Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990361816
Parametry techniczne:
Opakowanie:
10 tabl.
Lek na receptę:
nie
Postać:
tabl.powl.
Dawka:
0
,
01 g
pixel