• Nurofen 125mg x 10 czopków

Nurofen 125mg x 10 czopków

  • Objawowe leczenie bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego. Objawowe leczenie gorączki.
29,99 zł
/ opakowanie
Dodaj do ulubionych

Nurofen 125mg x 10 czopków

Działanie: Klinicznie wykazano skuteczność ibuprofenu w leczeniu bólów o nasileniu słabym do umiarkowanego jak np. bóle w trakcie ząbkowania i bóle zębów, bóle głowy, bóle uszu, bóle gardła, bóle pooperacyjne, bóle na skutek uszkodzenia tkanek miękkich i gorączki, w tym spowodowane odczynem poszczepiennym, jak również w bólu i gorączce występujących w przeziębieniu i grypie.
Wskazania: Objawowe leczenie bólu o nasileniu słabym do umiarkowanego. Objawowe leczenie gorączki.


Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników leku. Występowanie w przeszłości skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka. Ostatnie trzy miesiące ciąży. Podczas stosowania ibuprofenu jednocześnie z poniższymi lekami wskazane jest zachowanie środków ostrożności: - Leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi i leki moczopędne - leki z grupy NLPZ mogą zmniejszyć ich skuteczność. Istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia objawów niepożądanych związanych z zaburzeniami czynności nerek jak np. hiperkaliemia. U pacjentów, u których takie zaburzenia wystąpiły, lekarz zaleci przyjmowanie dużych ilości płynów. - Lit - leki z grupy NLPZ mogą powodować zwiększenie stężenia litu w osoczu. - Metotreksat - leki z grupy NLPZ mogą powodować zwiększenie stężenia metotreksatu w osoczu. - Takrolimus - istnieje zwiększone ryzyko uszkodzenia nerek. - Cyklosporyna - leki z grupy NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko uszkodzenia nerek. - Zydowudyna - leki z grupy NLPZ mogą powodować zwiększone ryzyko wydłużenia okresu krwawienia.


Działania niepożądane: Niezbyt często (>1/1000, <1/100): niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka i świąd. Rzadko (>1/10 000, <1/1000): biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty. Bardzo rzadko (<1/10 000): choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, niekiedy z krwawieniem lub perforacją, zmniejszenie wydalania mocznika, obrzęk, ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych oraz zwiększenia stężenia mocznika w surowicy krwi, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, ciężkie postaci reakcji skórnych jak rumień wielopostaciowy, w wyjątkowych przypadkach ciężkie zakażenia skóry i tkanek miękkich jako powikłania w przebiegu ospy wietrznej, u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami układu odpornościowego podczas podawania ibuprofenu obserwowano przypadki jałowego zapalenia opon mózgowych jak sztywność karku, bóle głowy, nudności, wymioty, gorączka lub dezorientacja, ciężkie reakcje nadwrażliwości, mogą wystąpić takie objawy jak obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, kołatanie serca, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, ciężki wstrząs, może dojść do nasilenia objawów astmy.


Dawkowanie: Stosować doodbytniczo. Czopek należy wyjąć z aluminiowego blistra i włożyć do odbytu najlepiej po uprzednim oddaniu kału przez dziecko. Aby czopek był lepiej nawilżony można go ogrzać w dłoni lub zanurzyć na chwilę w ciepłej wodzie. Stosuje się w dawce 20 mg do 30 mg na kilogram masy ciała w 3 do 4 dawkach podzielonych zgodnie z poniższym schematem dawkowania: Dla dzieci o wadze od 12,5 do 17 kg (od 2 do 4 lat): dawka początkowa to 1 czopek. W razie potrzeby, 1 czopek po 6 do 8 godzinach. Nie stosować więcej niż 3 czopki w ciągu doby. Dla dzieci o wadze od 17 kg do 20,5 kg (od 4 do 6 lat): dawka początkowa to 1 czopek. W razie potrzeby, 1 czopek po 6 godzinach. Nie stosowac więcej niż 4 czopki w ciągu doby.


Interakcja: Z kwasem acetylosalicylowym lub innymi lekami z grupy NLPZ i glukokortykosteroidami. Zwiększają ryzyko wystąpienia działań niepożądanych w obrębie przewodu pokarmowego. - z lekami przeciwzakrzepowymi. Istnieją nieliczne dane, dotyczące nasilenia działania i zwiększenia ryzyka wystąpienia krwawienia.


Substancja czynna: 1 czopek zawiera: 125 mg ibuprofenu


Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990610709
Parametry techniczne:
Postać:
czop.doodbyt.
Dawka:
0
,
125 g
Opakowanie:
10 czop.
Lek na receptę:
nie
Kraj pochodzenia podmiotu odpowiedzialnego:
POLSKA
pixel