• ESPUMISAN EASY 125 mg granulki bez popijania x 14 saszetek

ESPUMISAN EASY 125 mg granulki bez popijania x 14 saszetek

  • Espumisan Easy skutecznie zmniejsza wzdęcia spowodowane nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym i redukuje uczucie pełności, ucisku oraz burczenia w żołądku i jelitach.
16,74 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych

ESPUMISAN EASY 125 mg granulki bez popijania x 14 saszetek

Substancją czynną leku Espumisan Easy jest symetykon - stabilny, powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie. Dzięki temu uwolnione gazy mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego dzięki ruchom perystaltycznym jelit. Espumisan Easy skutecznie zmniejsza wzdęcia spowodowane nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym i redukuje uczucie pełności, ucisku oraz burczenia w żołądku i jelitach.
Symetykon wykazuje wyłącznie działanie powierzchniowe i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne. Jest substancją farmakologicznie i fizjologicznie obojętną. Ponadto, nie wchłania się z przewodu pokarmowego po podaniu doustnym i jest wydalany w postaci niezmienionej.

Postać leku stanowi duże udogodnienie dla osób w ruchu. Granulki szybko rozpuszczają się w jamie ustnej i nie wymagają popijania wodą. W dodatku Espumisan Easy jest dostępny w postaci pojedynczych saszetek, które można nosić ze sobą cały czas.

Wskazania

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe związane z nadmiernym gromadzeniem się gazów w przewodzie pokarmowym, np.: wzdęcia, uczucie pełności, ucisk w żołądku.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na symetykon lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Wiek poniżej 6. roku życia.

Brak ograniczeń do stosowania leku Espumisan Easy u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Sposób użycia

Preparat do stosowania doustnego.
Zawartość saszetki umieścić na języku i poczekać do rozpuszczenia lub od razu połknąć. Nie ma konieczności popijania granulek wodą.

Dawkowanie

1. Zaburzenia żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów

Dorośli i dzieci powyżej 14. roku życia
1 saszetka (125 mg symetykonu) przed lub po posiłku, również przed snem. W razie potrzeby można dawkę zwiększyć do 2 saszetek (250 mg) jednorazowo.
Nie należy przekraczać 8 saszetek na dobę.

Dzieci w wieku 6 - 14 lat
1 saszetka przed lub po posiłku, ewentualnie przed pójściem spać.
Dobowa dawka nie powinna przekraczać 3 saszetek.

Kurację należy prowadzić do momentu ustąpienia dolegliwości. Lek można podawać przez dłuższy czas, nawet przez kilka lat.

2. Przygotowanie do badań radiologicznych i ultrasonograficznych jamy brzusznej oraz gastroskopii 
2 kapsułki (80 mg symetykonu) 3 razy na dobę w dzień poprzedzający badanie i 2 kapsułki rano, na czczo, w dniu badania.

Działania niepożądane

Nie są znane interakcje z innymi lekami. Dotychczas nie odnotowano także żadnych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku Espumisan Easy.

Podmiot odpowiedzialny

BERLIN-CHEMIE AG (MENARINI GROUP), Glienicker Weg 125, D-12489 Berlin, Niemcy

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 4013054018514
Parametry techniczne:
Opakowanie:
14 sasz.
Lek na receptę:
nie
Postać:
granulki
Dawka:
0
,
125 g
Rodzaj:

suplement diety

Wyrób medyczny leczniczy
pixel