• Dip rilif (50 mg + 30 mg)/g żel 100 g

Dip rilif (50 mg + 30 mg)/g żel 100 g

  • Dip Rilif jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W jego skład wchodzą przede wszystkim ibuprofen i mentol.
24,50 zł
/ szt.
24,50 zł / 100g
Dodaj do ulubionych

DIP RILIF (50 mg + 30 mg)/g żel 100 g

Ibuprofenum + Mentholum

Dip Rilif jest lekiem o miejscowym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. W jego skład wchodzą przede wszystkim ibuprofen i mentol.

Pierwszy związek należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Poprzez hamowanie produkcji endogennych mediatorów zapalenia i dolegliwości bólowych, redukuje stan zapalny w miejscu zmienionym chorobowo, łagodzi ból i zmniejsza obrzęk.
Mentol działa miejscowo znieczulająco oraz powoduje lokalne przekrwienie tkanek.
Skojarzone działanie obu składników powoduje bardzo szybkie uśmierzenie bólu po naniesieniu żelu na skórę. Efekt utrzymuje się przez wiele godzin.

Wskazania

Miejscowe leczenie przeciwbólowe i przeciwzapalne w:

  • bólach reumatycznych, w tym bólach stawów spowodowanych zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, bólach pleców, lumbago (postrzale), bólach mięśniowych, bólach w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach.
  • bólu i obrzęku wskutek uszkodzeń powysiłkowych, urazów stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów), kontuzji sportowych.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na ibuprofen, mentol lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
  • Nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy lub inny lek z grupy NLPZ.
  • Wystąpienie w przeszłości duszności, napadu astmy oskrzelowej, obrzęku błony śluzowej nosa, reakcji skórnej lub innego rodzaju odczynu alergicznego po zastosowaniu dowolnego leku z grupy NLPZ.
  • Aplikowanie na otwarte rany, uszkodzenia skóry, błony śluzowe i w okolice oczu.
  • III trymestr ciąży.
  • Wiek poniżej 12. roku życia.
  • Jednoczesne stosowanie innych leków z grupy NLPZ (ryzyko nasilenia działań niepożądanych).

Kobiety w I i II trymestrze ciąży oraz karmiące piersią przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem.

Dawkowanie

Preparat wyłącznie do stosowania miejscowego na skórę.

Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia:
Żel w postaci paska o długości 1 - 4 cm nałożyć na bolesne miejsce i delikatnie wmasować do momentu wchłonięcia. Powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę, zachowując co najmniej 4-godzinną przerwę. Miejsc aplikacji leku nie należy przykrywać opatrunkami takimi, jak bandaże czy plastry.

Nie należy stosować żelu częściej niż co 4 godziny oraz dłużej niż 2 tygodnie.
Maksymalna dawka dobowa dla ibuprofenu stosowanego zewnętrznie wynosi 600 mg.

Jeżeli po 14 dniach leczenia objawy nie ustąpią lub ulegną nasileniu, wskazane jest zgłosić się do lekarza.

Działania niepożądane

Ibuprofen wchodzi w interakcje z innymi, stosowanymi miejscowo lekami. Przed zastosowaniem preparatu należy zapoznać się z listą substancji czynnych, na które ów (z wzajemnością) wpływa.

Objawy niepożądane występują bardzo rzadko. Dotychczas zgłaszano takie efekty jak:

  • nadwrażliwość, reakcje anafilaktyczne;
  • zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka, świąd, pokrzywka, zaczerwienienie;
  • skurcz oskrzeli, duszność, zaostrzenie astmy;
  • dolegliwości żołądkowo-jelitowe: ból brzucha i niestrawność.

Podmiot odpowiedzialny

EGIS Polska Sp. z o.o., ul. 17 Stycznia 45 D, 02-146 Warszawa



Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990432646
Parametry techniczne:
Opakowanie:
100 g
Lek na receptę:
nie
Postać:
zel
Dawka:
(0
,
05g+0
,
03g)/g
pixel