• Pulneo syrop 150ml

Pulneo syrop 150ml

  • Działanie: Pulneo jest lekiem w postaci syropu. Substancja czynna leku: fenspiryd ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Fenspiryd zmniejsza wytwarzanie substancji uczestni­czących w procesach zapalnych (serotoniny,
11,00 zł
/ szt.
Dodaj do ulubionych
Działanie: Pulneo jest lekiem w postaci syropu. Substancja czynna leku: fenspiryd ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające oskrzela. Fenspiryd zmniejsza wytwarzanie substancji uczestni­czących w procesach zapalnych (serotoniny, histaminy, bradykininy, pochodnych kwasu arachidonowego, wolnych rodników, TNF?) i jest antagonistą receptorów H1, przez co zmniejsza obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych, zmniejsza nadmierne wydzielanie oraz zmniejsza skurcz oskrzeli.
Wskazania: Lecenie objawowe (kaszel i odkrztuszanie) w przebiegu chorób zapalnych oskrzeli i płuc. Uwaga: leczenie to nie może opóźniać rozpoczęcia leczenia antybiotykami, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Przeciwwskazania: Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na fenspiryd lub na którykolwiek z pozostałych składników leku, - u dzieci w wieku poniżej 2 lat.
Działania niepożądane: Jak każdy lek, Pulneo może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, bóle w nadbrzuszu. Zaburzenia układu nerwowego: senność. Zaburzenia serca: rzadko przyspieszenie czynności serca ustępujące po zmniejszeniu dawki leku. Istnieją nieliczne doniesienia o reakcjach alergicznych, takich jak: rumień, wysypka, pokrzywka, obrzęk Quinckego, rumień przechodzący w trwałe przebarwienie. U niektórych osób w czasie stosowania leku Pulneo mogą wystąpić inne działania niepożądane. Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.
Dawkowanie: Stosować doustnie. Do opakowania dołączona jest miarka ułatwiająca dawkowanie. Lek Pulneo należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się lekarzem. Lek zaleca się stosować na początku posiłków. Zazwyczaj stosowana dawka leku Pulneo, to: Dzieci w wieku powyżej 2 lat: 4 mg/kg mc/dobę, czyli: - dzieci o masie ciała poniżej 10 kg: od 10 ml do 20 ml syropu na dobę, - dzieci o masie ciała powyżej 10 kg: od 30 ml do 60 ml syropu na dobę. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Dorośli: od 45 ml do 90 ml syropu na dobę.
Interakcja: -
Substancja czynna: Fenspiridi hydrochloridum
Podmiot odpowiedzialny: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Opinie użytkowników
Zapytaj o produkt:

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

E-mail:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
Pytanie:
To pole jest wymagane do złożenia zamówienia.
pola oznaczone - To pole jest wymagane do złożenia zamówienia. - są wymagane
Kod producenta: 5909990685547
Parametry techniczne:
Opakowanie:
150 ml (butelka)
Lek na receptę:
nie
Postać:
syrop
Dawka:
2 mg/ml
pixel